Powrót

Quad City DJ's

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Quad City DJ's
Quad City DJ's – muzyczny i producencki duet, w którego skład wchodzą: C.C. Lemonhead (prawdziwe nazwisko Nathaniel Orange) i Jay Ski (prawdziwe nazwisko Johnny McGowan). Największym hitem duetu jest utwór „C'mon N'Ride It (The Train)” nagrany w 1995 roku. W wielu piosenkach Quad City DJ's gościnnie wystąpiła wokalistka JeLana LaFleur.

Nathaniel i Johnny spotkali się w 1992 roku w szkole średniej w Jacksonville na Florydzie. Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiali w grupie pod nazwą Chill Deal. Po rozpadzie zespołu Chill Deal, duet zaczął występować pod nazwą 95 South i nagrał potrójny platynowy hit zatytułowany „Whoot! (There It Is)”. Efektem tego sukcesu było nawiązanie współpracy z Dis-n-Dat („Freak Me Baby”) oraz z 69 Boyz (podwójny platynowy singiel „Tootsee Roll”).

W 1996 roku C.C. Lemonhead i Jay Ski założyli Quad City DJ's i nagrali singiel „C'Mon N'Ride It (The Train)”, bazujący na utworze Barry White'a z 1974 roku „Theme from Together Brothers”. Piosenka odniosła ogromny sukces, osiągając 3. pozycję w zestawieniu Billboard Hot 100 i zdobywając status platyny. Następnie zespół wydał album zatytułowany „Get On Up And Dance”, który znalazł się na 31. miejscu zestawienia Billboard Hot 200 i również zyskała miano platynowej płyty. Na krążku znajduje się utwór „Summer Jam”, który stał się hitem, osiągając m.in. 27. miejsce w zestawieniu Billboard Hot Rap Singles.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online