Powrót

R.Kelly

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
R.Kelly
R. Kelly, tak naprawdę nazywa się Robert Sylvester Kelly. Urodził się 8 stycznia 1967 w Chicago, dał się światu poznać jako raper i producent muzyczny. Pierwszy raz pojawił się na rynku muzycznym jako lider zespołu Public Announcement, co zaowocowało wydaniem w roku 1992 pierwszej jego płyty „Born Into The '90s”, która uzyskała status platynowej.

To umożliwiło mu dalszy szybki rozwój kariery i ostatecznie sprawiło, że został jedną z najlepiej zarabiających gwiazd lat 90-tych XX w. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Young Jeezy, Jennifer Lopez, Jay-Z, Ashanti, Ja Rule, The Game, Fat Joe, Snoop Dogg, Céline Dion, P. Diddy, Sean Paul, Akon, Cassidy.

W 1997 roku zdobył aż 3 Nagrody Grammy (Najlepsza piosenka R&B "I Believe I Can Fly", Najlepszy męski występ wokalny R&B "I Believe I Can Fly", Najlepsza piosenka z soundtracku "I Believe I Can Fly",

21 lutego 2007 roku został oskarżony o pedofilię. Kelly'emu przedstawiono zarzuty odbycia 14 stosunków seksualnych z nieletnimi, w tym 13 letnią dziewczyną. Molestował również seksualnie swoją siostrzenicę. Dowodem skazującym R. Kelly'ego na 14 lat więzienia było DVD, ukazane światu przez jego własnego brata.

Oglądaj online