Powrót

R.Kelly

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
R.Kelly
R. Kelly, tak naprawdę nazywa się Robert Sylvester Kelly. Urodził się 8 stycznia 1967 w Chicago, dał się światu poznać jako raper i producent muzyczny. Pierwszy raz pojawił się na rynku muzycznym jako lider zespołu Public Announcement, co zaowocowało wydaniem w roku 1992 pierwszej jego płyty „Born Into The '90s”, która uzyskała status platynowej.

To umożliwiło mu dalszy szybki rozwój kariery i ostatecznie sprawiło, że został jedną z najlepiej zarabiających gwiazd lat 90-tych XX w. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Young Jeezy, Jennifer Lopez, Jay-Z, Ashanti, Ja Rule, The Game, Fat Joe, Snoop Dogg, Céline Dion, P. Diddy, Sean Paul, Akon, Cassidy.

W 1997 roku zdobył aż 3 Nagrody Grammy (Najlepsza piosenka R&B "I Believe I Can Fly", Najlepszy męski występ wokalny R&B "I Believe I Can Fly", Najlepsza piosenka z soundtracku "I Believe I Can Fly",

21 lutego 2007 roku został oskarżony o pedofilię. Kelly'emu przedstawiono zarzuty odbycia 14 stosunków seksualnych z nieletnimi, w tym 13 letnią dziewczyną. Molestował również seksualnie swoją siostrzenicę. Dowodem skazującym R. Kelly'ego na 14 lat więzienia było DVD, ukazane światu przez jego własnego brata.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online