Powrót

Rafał Brzozowski

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Rafał Brzozowski
Rafał Brzozowski urodził się 8 czerwca 1981 roku. Wokalista, muzyk i instrumentalista mając 10 lat zaczął ćwiczyć grę na pianinie i gitarze  kilka lat później zainteresował się instrumentami klawiszowymi, na których gra nieprzerwanie do dziś. W jego życiu liczą się dwie pasje - muzyka i sport. 
 
Profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczął  w 2002 roku, biorąc udział w programie "Szansa na Sukces". Gościem programu  był zespół  Szwagierkolaska, który nagrodził talent Rafała przyznając mu wyróżnienie.  Od tego momentu wszystko potoczyło się dość szybko. Zaczął poważnie zajmować się śpiewaniem. Jego głos zaintersował Edmunda Stasiaka  ( ex Lady Pank ) i Rafał trafił do reaktywowanego po latach zespołu Emigranci. Początki były ciężkie, tym bardziej dla  debiutanta który  z dnia na dzień  musiał stać się profesjonalnym wokalistą i frontmenem. Upór i ciężka praca dały efekty. Rezultatem tych zmagań była płyta zespołu Emigranci "I inne utwory" z Rafałem jako głównym wokalistą. Właśnie tutaj i w tym momencie rozpoczęła się jego zawodowa muzyczna przygoda . W 2007 roku poznał kompozytora, producenta, aranżera a także założyciela i lidera grupy De Mono Marka Kościkiewicza, który zaproponował Rafałowi współpracę przy kilku projektach muzycznych. Ich współpraca zaowocowała serią wspólnych koncertów  w kraju i za granicą.  
 
Latem 2012 roku Rafał Brzozowski wydał swój debiutancki album pt. "Tak blisko", który zyskał status złotej płyty, a utwór tytułowy z albumu otrzymał nagrodę w kategorii Hit Lata podczas gali Eska Music Awards 2012. Kolejny singiel Rafała Brzozowskiego „Za mały jest świat” bardzo szybko zagościł na czołowych miejscach we wszystkich stacjach radiowych. 
 
Rafał Brzozowski został nominowany do nagród ESKA Music Awards 2013 w kategorii Najlepszy Artysta. 
 

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online