Powrót

Ramona 23

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Ramona 23
Ramona 23 - a właściwie Łukasz Wrzalik, znany również jako R23 i RY23 - to jedna z najbardziej znanych postaci poznańskiej sceny hip-hop'owej.
Początek twórczości RY23 ( wówczas Ramony 23 ) to rok 1999 kiedy to wraz Soiną i Kowalem nagrywali pierwsze utwory w Camey Studio w Gnieźnie. Później swoje umiejętności RY23 zaprezentował na pierwszym albumie solowym pt. „Uliczny Folklor” wydanym w 2003 roku. Materiał powstawał w studiu u Larwy – poznańskiego producenta oraz w studiu „Na piętrze” – studiu Miksera. Tam RY23 miał okazję by poznać wielu artystów z poznańskiego środowiska m.in. DonGuralesko, Shellera, czy Rafiego, z którym później założył zespół RR Brygada.
Przełomem w karierze RY23 był album „Uliczny Flowklor”. W trakcie prac nad solówką raper ogłosił konkurs na portalu www.hip-hop.pl na najlepszy bit. Dostał ponad 500 podkładów muzycznych z których wybrał tylko jeden. Był to bit młodego producenta Pantomasa. Twórczość producenta na tyle przypadła do gustu RY23, że postanowił nagrać z nim całą płytę. Album został wydany nakładem wytwórni Szpadyzor Records, w której szeregi artysta wstąpił w 2009 roku.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online