Powrót

Ray J

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Ray J
Ray J urodził się 17 stycznia 1981 roku w McComb, w stanie Mississippi jako Willie Ray Norwood Jr. Dorastał w Carson, w Kalifornii. Amerykański wokalista, producent i aktor, syn wokalisty gospel Williego Nordwooda. Jego starsza siosta Brandy jest wokalistką R&B. W wieku 8 lat Ray J zaczął występować w reklamach; wziął też udział w przedstawieniu The Sindbad Show.

W 1995 roku artysta nawiązał współpracę z Elektra Records. Rok później wydał swój debiutancki album zatytułowany „Everything You Want”. „Let It Go” znalazło się na soudtracku, na którym pojawiła się również Brandy z piosenką „Missing You”. Materiał znalazł się na 25. pozycji w zestawieniu Stanów Zjednoczonych oraz na 11. miejscu w Nowej Zeladii. Drugi singiel zajął miejsce 54. w zestawieniu R&B Stanów Zjednoczonych.

Kolejnym sukcesem okazał się utwór nagrany wspólnie z siostrą „Another Day In Paradise”, który osiągnął najwyższą pozycję w Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Belgii, Norwegii, Irlandii i w Holandii. Znalazł się też na 11. miejscu w Australii i we Francji.  

Podczas pracy nad swoim drugim albumem „This Ain't A Game” (w nurcie pop) Norwood współpracował z The Neptunes, Rodney Jerkins i Lil' Kim oraz z kilkoma innymi znanymi producentami. Płyta ukazała się w 2001 roku, ale pomimo silnej promocji ze strony nowej wytwórni Atlantic Records, nie odniosła wielkiego sukcesu. Płytę promował singiel zatytułowany „Wait A Minute”, który znalazł się na 30. miejscu zestawienia Hot 100 w Stanach Zjednoczonych oraz na 8. miejscu listy Hot R&B/Hip-Hop Songs. 

W 2002 roku Norwood pojawił się w klipie swojej siostry „What About Us”, którego producentem był Jerkins. Utwór znalazł się na pierwszej pozycji większości list przebojów. Był obecny w zestawieniu Top 10 w Australii, Nowej Zelandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

W 2005 roku Ray J wydał swój trzeci album studyjny, przy powstaniu którego współpracowali tacy artyści, jak Rodney Jerkins, Timbaland i R. Kelly. Album zajął 48. miejsce w zestawieniu Billboard 200 i w pierwszym tygodniu sprzedał się w ponad 18 tys. egzemplarzy. Singiel promujący płytę „One Wish” znalazł się na Top 20 w Irlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii.

W 2006 roku artysta nagrał film pornograficzny ze swoja dziewczyną Kim Kardashian. Video zatytułowane „Kim Kardashian, Superstar” było dystrybuowane przez Vivid Entertainment.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online