Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Rh+
Rh+ to jedna z wielu polskich grup promująca rocka i ska. Zespół powstał w 1996 roku. Inicjatorami byli Dariusz Marcinkowski oraz Maciej Krzewski. Członkami zespołu są: Łukasz Góźdź (gitara), Tomasz Klimowicz (bas), Maciej Krzewski (gitara), Paweł Motyl (wokal), Maciej Kozubal (trąbka, instrumenty klawiszowe) oraz Paweł Zybowski (instrumenty perkusyjne). Menagerem grupy jest Maciej Jaros.

RH+ zaczęli od muzyki punk-rockowej, którą cechował dynamiczny wokal. Obecnie ich styl zmierza ku rockowi i ska. Zespół ma już odnotowanych kilka znaczących sukcesów. Pierwsza nagroda Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Zespołów Artystycznych we Wrocławiu była nagrodą, która zapoczątkowała falę kolejnych sukcesów. I tak w 2005 roku zdobyli I miejsce w X Finale Jeleniogórskiej Lidze Rocka, a w 2006 roku zdobyli I miejsce na SLOT Art Festiwal oraz znaleźli się w gronie finalistów festiwalu rockowego w Węgorzewie Union of Rock. Natomiast w 2008 roku podczas Sopot Hit Festiwal zespół wystąpił w kategorii Polski Hit Lata 2008.

Zespół zyskiwał coraz większą rzeszę fanów, aż w końcu grupą zainteresowała się wytwórnia My Music. Owocem ich współpracy jest płyta "START" wypromowana 26 września 2008 roku. Płytę promuje singiel „Po prostu miłość”. Utwór okazał się wielkim przebojem granym w wielu rozgłośniach radiowych i telewizyjnych stacjach muzycznych. Realizacją teledysku do „Po prostu miłość" zajęli się Dariusz Szermanowicz i Grupa 13. Płyta "START" to nie tylko premierowe utwory, to również  nowe aranżacje piosenek z poprzedniej płyty. Zanim doszło do podpisania kontraktu zespołu z wytwórnią My Music, grupa wydała swój pierwszy debiutancki album "Habala". Było to w 2006 roku, a płytę wydali na własną rękę wraz z wydawnictwem Rockers Publishing.

Zespół zagrał już około 400 koncertów. Na scenie można było ich oglądać z takimi sławami polskiego show biznesu jak: Kult, Szymon Wydra, Krzysztof Krawczyk, IRA, Zbigniew Wodecki, Kayah czy też Hey.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online