Powrót

Richard Grey

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Richard Grey
Richard Grey (Richard Jacquin) - francuski didżej i producent. Artysta dorastał w Nicei. Pierwsze inspiracje muzyczne czerpał z kolecji płyt ojca, na którą składały się nagrania klasycznego jazzu, funku oraz disco. W późniejszym okresie Richard zainteresował się również rapem i hip-hopem, aż wreszcie odkrył muzykę house. Jego idolami w stylu house stali się David Morale oraz Erick Morillo.

Grey rozpoczął swoją karierę muzyczną w 1994 roku, występując jako didżej w klubie w Cannes. Jego muzyka cieszyła się dużą popularnością i była bardzo dobrze odbierana przez klubową publiczność. Wkrótce potem Richard zaczął również współpracować z renomowanymi klubami muzycznymi w samym Paryżu. Dzięki temu w 1995 roku udało mu się wydać debiutanckie nagranie „De Trini”.

W 1999 roku artysta wydał swoją debiutancką płytę solową zatytułowaną „I Need You”. Jego muzyka zyskiwała coraz większą popularność wśród krytyków i fanów muzyki house po obu stronach Atlantyku, dzięki czemu Grey zaczął odnosić duże sukcesy na scenie muzycznej.

Richard założył własną wytwórnią G-High Records, która cieszyła się dużą renomą wśród didżejów i producentów na całym świecie. W trakcie swojej kariery Grey współpracował z wieloma artystami, warto wymienić choćby niektórych z nich: Junior Jack, Armand Van Helden, Harry 'choo choo' Romero, Ron Carroll, Paul Johnson, Robbie Rivera, Ralphi Rosario i Erick Morillo. 

W 2006 roku na rynku ukazał się podwójny album „Ministry of Sound Presented The Richard Grey Summer Session” oraz wydana wyłącznie w Wielkiej Brytanii potrójna płyta „The Pacha Experience Mixed by Richard Grey”. 

W kolejnym roku Grey nagrał nowe przeboje, które umocniły jego pozycję na scenie muzycznej: „Damage”, „Set Me Free”, „The Duck”, „Life Goes On”, „Sundays At Space” oraz świetny kawałek „Warped Bass” z gościnnym udziałem Marca Almonda. W 2007 roku hitem stało się nagranie „Tainted Love (Warped Bass)”, które wdarło się na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online