Powrót

Rick Ross

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Rick Ross
Rick Ross  (prawdziwe nazwisko William Roberts) urodził się w 1977 roku w Carol City na Florydzie. Jest raperem i hustlerem, związanym od 2002 roku z kultowym w Miami labelem Slop-N-Slide.

W 2006 roku Rick Ross został dostrzeżony przez prezydenta wytwórni Def Jam - Shawna Cartera, który podpisał z muzykiem multimilionowy kontrakt. Efektem podpisania umowy była współpraca Ricka z takimi wykonawcami, jak: DJ Khaled, Dre (z duetu Cool & Dre), Too Short, Daz Dillinger, Yung Joc, LeToya i Nina Sky. Artysta wydał też debiutancki album zatytułowany „Port Of Miami” (Def Jam).

Esencją stylu Rossa jest z pewnością jego singlowy street-banger „Hustlin’” z gangsterską produkcją dobrze zapowiadającego się duetu The Runners. Materaiał łączy niezwykły głos, zabawę słowem, hipnotyczną muzykę organów oraz rytmiczne uderzenia perkusji. Powstał też remiks tego utworu, w którym Rossa wspomagają partnerzy z Def Jamu, znakomicie wykorzystujący swoje flow Young Jeezy oraz Jay-Z. Na płycie znalazały się też dwa utwory, których strona muzyczna bazuje na samplach ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Scarface”. Jednym z nich jest pierwszy na płycie kawałek „Push It”, będący jednocześnie singlem promującym „Port Of Miami”, którego producentem jest Jonathan „J.R.” Rotem. Artysta nagrał też kilka twardych i surowych numerów nawiązujących do przemocy i ogromnej arogancji. „Port Of Miami” to także sporo rozrywkowych pozycji, które świetnie uzupełniają kojarzony do tej pory z Rossem gangsta rap. Warto wspomnieć tu o kawałku „Blow”, który cieszył się dużą popularnością w klubach tanecznych. Kolejne ciekawe propozycje to z pewnością „Boss” z chwytliwym refrenem z udziałem Dre, a takaże „For Da Low”, przy którego produkcji pracował imprezowy hitmaker Jazze Pha. Swoje miejsce ma tu również chilloutowa ballada „Get Away”, w której zaśpiewał gościnnie producent tego numeru Mario Winans.

„Port Of Miami” to zdecydowanie wysokobudżetowa produkcja, przy której Ross miał okazję zarówno od strony lirycznej (Jay-Z, Lil’ Wayne, Akon), jak i w sferze beatmakingu (Cool & Dre, Jazze Pha, DJ Toomp) współpracować z największymi gwiazdami mainstreamu. Jednocześnie Rick zaprezentował własny styl i ogromny talent, umieszczając na płycie niezwykle różnorodny materiał.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online