Powrót

Robert Miles

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Robert Miles
Robert Miles (prawdziwe nazwisko Roberto Concina) urodził się 3 listopada 1969 roku w Neuchâtel, we włoskiej wojskowej rodzinie stacjonującej w Szwajcarii. Jest producentem muzycznym i muzykiem, tworzy muzykę elektroniczną (trance, ambient, techno).

Jako młody chłopak uczęszczał na lekcje gry na fortepianie. Zafascynowany muzyką klubową zaczął pracować jako didżej, prowadząc w latach 80-tych liczne imprezy klubowe we Włoszech, gdzie przeniósł się wraz z rodziną.

W 1996 roku Robert Miles wydał singiel zatytułowany „Children”. Inspiracją do utworu był materiał zdjęciowy jego ojca z wojny w Jugosławii. Numer odniósł ogromny sukces i stał się bardzo popularnym przebojem w całej Europie, a także w USA. W Europie singiel osiągnął sprzedaż na poziomie ponad 30 tys. egzemplarzy; zajął też 2. miejsce na brytyjskich oraz 1. miejsce na niemieckich listach przebojów. Piosenka ta sprawiła, że Robert Miles zyskał grono fanów i stał się bardzo popularnym artystą. Następnie Miles wydał płyty z muzyką elektroniczną: „Dreamland”, „23 AM”, „In The Mix” oraz „Organic”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online