Powrót

Robin S

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Robin S
Robin S. (prawdziwe nazwisko Robin Stone) urodziła się 27 kwietnia 1962 roku w Queens, w stanie Nowy Jork. Jest wokalistką i autorką tekstów. Osiągnęła sukces i popularność w latach 90-tych po wydaniu dwóch singli, debiutanckiego „Show Me Love”, który stał się nr 1 w klubach tanecznych, oraz „Luv 4 Luv”. Jej styl muzyczny charakteryzuje się niezwykle zgrabnym połączeniem żywych instrumentów z elektroniką. 

Robin S. współpracowała z Big Beat Records, z którym wydała w 1994 roku swój debiutancki przebojowy singiel „Show Me Love”, a zaraz potem równie popularny album pod tym samym tytułem. Utwór „Show Me Love” zdobył pierwsze miejsce na liście przebojów Hot Dance Music/Club Play, a także zajął pierwszą pozycję na liście Hot Dance Singles Sales, 7. miejsce na Hot R&B/Hip-Hop Singles and Tracks i 5. na Billboard Hot 100. Sukces, który odniosła Robin S. sprawił, że artystka została nagrodzona w 1994 roku podczas American Music Awards.

W trakcie nagrywania drugiego albumu Robin S. współpracowała z takimi producentami, jak: Eric „E-Smoove” Miller i Todd Terry. Mieli oni spory wpływ na nowy materiał artystki. Efektem tej współpracy był wydany w 1997 roku album zatytułowany „From Now On”. Na płycie znalazły się takie utwory, jak: „It Must Be Love” oraz „Midnight”. Krążek cieszył się dużym powodzeniem wśród krytyków i publiczności. Był to jednak, jak na razie, ostatni album wydany przez Robin S.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online