Powrót

Rodriguez

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Rodriguez
Sixto Díaz Rodríguez znany również jako Rodríguez lub Jesús Rodríguez, urodził się 10 lipca 1942 roku, w Detroit w stanie Michigan w USA. To amerykański wokalista i gitarzysta z pogranicza rocka i folku, aktywista polityczny.
Urodził się w jednej z biednych dzielnic Detroit, w rodzinie robotniczej pochodzenia meksykańskiego. Jego rodzice przybyli do USA w 1920 roku. Był szóstym dzieckiem w rodzinie.
W 1967 roku nagrał pierwszy singiel "I’ll Slip Away" pod pseudonimem Rod Riguez. Występował w klubach nocnych Detroit i to właśnie podczas jednego z występów został zauważony przez producentów. Dzięki temu podpisał kontrakt z wytwórnią Sussex Records. Nakładem tej wytwórni ukazały się dwa jego albumy - "Cold Fact" w 1970 i "Coming from Reality" w 1971 roku. Niestety obie płyty nie spotkały się z jakimkolwiek zainteresowaniem i zostały sprzedane w zaledwie kilku egzemplarzach, w związku z czym wytwórnia zerwała współpracę z artystą.
W związku z brakiem zainteresowania jego twórczością, Rodríguez przerwał działalność muzyczną i poświęcił się pracy zarobkowej, wykonując różnego rodzaju prace fizyczne - przy remontach czy rozbiórkach domów, żyjąc przez wiele lat na granicy ubóstwa.
W 2012 roku, podczas Sundance Film Festival, miał premierę brytyjsko-szwedzki film "Searching for Sugar Man", poświęcony twórczości Rodrígueza i fenomenowi jego popularności w Republice Południowej Afryki.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online