Powrót

Sébastian Léger

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Sébastian Léger
Sébastian Léger to francuski DJ i producent, urodzony 17 stycznia 1979 roku w Breda w Holandii. Znany jest również jako Leger, S. Léger, Seb, Elesse, Sebago, The White Duck. Style, w których Sébastien tworzy muzykę to: techno, house oraz tech house.   

Jego single „Hit Girl”, „Hypnotized”, “Aqualight” stały się wielkimi tanecznymi hitami, granymi  w całej Europie. Już od najmłodszych lat wychowywany był przez rodziców w świecie muzyki. Porządne wykształcenie zdobył natomiast w Paryskim Konserwatorium, w klasie fortepianu i bębnów, mimo to w wieku 15 lat zapałał miłością do gramofonów.

Jego zamiłowanie dało o sobie znać nieco później, kiedy pomimo znacznych sukcesów w muzyce klasycznej, powrócił do elektronicznej. Od dłuższego czasu prowadzi audycję w radiu internetowym z ramienia Ministry Of Sound, zatytułowaną „Sessions”, gdzie gra remiksy kawałków, takich gwiazd jak Kylie Minogue, Justin Timberlake, Duran Duran, Groove Armada and Ali Love. Jest również właścicielem oraz zarządcą swojej wytwórni „Mistakes Music”.

10 maja 2008, Sébastien Léger zadebiutował w „BBC Radio 1's Essential Mix”, gdzie przez dwie godziny grał house, techno oraz minimal. W głównej mierze grał materiał stworzony przez jego wytwórnię płytową, jak również wykorzystał okazję do zaprezentowania swojego remiksu „Around The World”, kawałka stworzonego przez Daft Punk.

Jego pierwszymi produkcjami, wypuszczonymi w szerszy obieg zainteresowały się wytwórnie takie jak Azuli oraz Dust Trax. Nad swoim debiutanckim albumem pracował wraz ze znakomitym Juniorem Sanchez’em. Kolejny album, nagrany w 2002 roku, ukazał się dzięki wytwórni „Blackjack”. Odniósł spektakularny sukces na wszystkich kontynentach, stając się prawdziwą gwiazdą w Japonii oraz USA. W Paryżu na stałe prowadzi imprezy w klubach Queen, przy Polach Elizejskich jak i w WAGG.

Wydał ponad 30 płyt, a dzięki swoim znakomitym występom, remiksom, setom jest jednym z najchętniej zatrudnianych DJ'ów na świecie. Pracuje między innymi dla Justina Timberlaka, Armanda Van Heldena, Erica Prydz, Danii Minoque, Kevina Saundersona oraz dla wytwórni Ministry Of Sound, Defected, Intec (Carl Cox) i Ovum. W 2007 wydał album „Planets”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online