Powrót

Sabrina Washington

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Sabrina Washington
Sabrina Fredrica Washington urodziła się 27 października 1980 roku w Londynie. Jest piosenkarką, autorką tekstów i tancerką.

Jej kariera rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy to spotkała Aleshę Dixon i wstąpiła do Dance Attic - popularnej londyńskiej szkoły tanecznej. Dziewczyny stworzyły muzyczny duet. Wkrótce dołączyły do nich Su-Elise Nash oraz Zena McNally i w ten sposób powstał popularny w Wielkiej Brytanii zespół Mis-Teeq.

Pierwszy album formacji - "Lickin' On Both Sides" ukazał się w październiku 2001 roku, a na listach przebojów dziewczyny debiutowały hitem "Why?". Zespół zgarnął sporo nagród, m.in UK Garage Award dla najlepszego artysty oraz Brit Award 2002 za debiut roku.  Na kolejnym krążku - "Eye Candy", wydanym rok później, znalazła się piosenka "Scandalous", która do dzisiaj pozostaje największym hitem Mis-Teeq. Dziewczyny nagrały łącznie 4 studyjne albumy. Decyzja o zakończeniu działalności zapadła w 2005 roku.

Cztery lata później Sabrina Washington rozpoczęła prace nad swoim solowym krążkiem. W kwietniu 2010 roku ukazał się singiel zapowiadający album "Dirty Pop". Utwór nosi tytuł "OMG (Oh My Gosh)".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online