Powrót

Salt-n-Pepa

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Salt-n-Pepa
Salt-n-Pepa (czyli sól i pieprz) to amerykańska grupa łącząca w swojej twórczości elementy r&b oraz hip-hopu, działająca na przestrzeni lat 1986-1997. W skład jej wchodziły trzy seksowne kobiety: Cheryl James (Salt), Sandra Denton (Pepa) oraz Deira Roper (DJ Spinderella). O grupie tej mówi się iż przełamała szereg stereotypów, między innymi mówiący o tym, iż kobiety nie mają pojęcia o muzyce ulicy.

Salt-n-Pepa, co zaskakujące poznały się w szkole dla pielęgniarek, gdzie ich wspólny znajomy namówił je do wzięcia udziału w programie „The Showstopper”. Występ, który dały w ramach programu, sprawił iż przyciągnęły ku sobie wzrok publiczności oraz zainteresowała się nimi Pop.Art.Records. Jednak to z Next Plateau podpisały pierwszy kontrakt i wydały swój pierwszy album „Hot, Cool&Vicious”, z którego singiel „Tramp” okazał się wielkim przebojem, mimo iż była to przeróbka piosenki Ottisa Redinga. W tym samym czasie odeszła od nich DJ’ka, na której to miejsce weszła Spinderella, z którą wydały kawałek „Push it”. Numer ten grany jest do dnia dzisiejszego w wielu rozgłośniach radiowych, doczekał się wielu przeróbek i remiksów. Sprawił również, iż dziewczyny zostały nominowane do nagrody Grammy.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ten żeński band nie okazał się grupą tylko jednego sezonu, wręcz przeciwnie. Grupa wydała kolejny album „A Salt With A Deadly Pepa", z singlami “Twist And Shout" oraz "It's your thing", który szybko pokrył się platyną. W 1992 roku zmienił się podział pracy w zespole, a mianowicie Pepa wraz ze Spin zajęły się produkcją, a dodatkowo, wszystkie trzy zajęły się rapowaniem.

Ich kolejna płyta „Black’s Magic” nie okazała się już jednak tak wielkim sukcesem jak poprzednie, mimo iż singiel „Expression”, zdobył platynę. Ich wielkim powrotem okazał się singiel „Let’s talk about sex”, co pośrednio uratowało grupę, gdyż panie zniechęcone niepowodzeniami zaczęły myśleć o solowych projektach.
Po tym albumie dziewczyny zrobiły sobie chwilową przerwę na urodzenie i odchowanie dzieci. W tym samym czasie, wytwórnia BMG wypuściła na rynek album z remiksami ich hitów pod nazwą „The Blitz Of Salt-n-Pepa: The Hits Remixed” i kompilacje największych przebojów grupy.

W 1993 roku powróciły, by na nowo zatriumfować i zdobyć upragnioną Grammy płytą „Very Necessary” z mega hitami „Shoop” i „Whatta man”. Kolejna płyta „Brand New”, która miała zawierać nowe brzmienia, okazała się kompletną klapą i spotkała się ze sporą dozą krytyki. Krążek ten okazał się końcem zespołu. Co prawda wydano jeszcze płytą „The Best Off...”, ale przedsięwzięcie to odbyło się bez udziału dziewczyn.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online