Powrót

Sandy

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sandy
Sandra Mölling, znana w środowisku jako Sandy, to niemiecka wokalistka, autorka tekstów, tancerka, prezęnterka telewizyjna oraz aktorka, urodzona 27 kwietnia 1981 w Wuppertal w Niemczech.

Sandy zadebiutowała w 2000 roku, jako członkini zespołu No Angels, który powstał jako rezultat telewizyjnego programu „Popstars”. No Angles okazały się jednym z żeńskich zespołów muzycznych, które odniosły największy sukces tej dekady, a także najlepiej sprzedającym się niemieckim zespołem.

Jako solowa artystka, zrealizowała dwa albumy i była nominowana do ECHO Award w kategorii „Female Artist National”. Mölling urodziła się w Wuppertal, w rodzinie Lothara Mölling i Dagmar Sprenger. Ma trzech braci - Briana, Kevina, Dustina oraz przyrodnią siostrę Meline. Po rozwodzie jej rodziców Sandy przeniosła się z matką i rodzeństwem do Koblenz, gdzie rozpoczęła trening tańca. W 2000 w trakcie udziału z programie „Popstars” zrobiła ogromne wrażenie na jury swoim występem. Została wybrana do finałowej trzydziestki, spośród setek konkurentek, następnie do dziesiątki, by w finale zostać członkinią zespołu No Angles.

Ich debiutancki album „Elle’ments“ z promującym go singlem „Daylight (In Your Eyes)”, przerósł najśmielsze oczekiwania producentów. Stał się w tym samym czasie absolutnym numerem 1 w Niemczech, Austrii, Szwajcarii. W kolejnych latach zespół zrealizował kolejne dwa studyjne albumy („Now...Us!” oraz „Pure”) oraz koncertowy „When The Angles Swing". Albumy te sprawiły iż No Angles stały się najlepszym żeńskim zespołem ich ery, z finalną sprzedażą ponad 5 milionów płyt.

5 września 2003 cztery członkinie, bez Jessicy, postanowiły iż nie będą dłużej wspólnie nagrywać i koncertować. Album „The Best of No Angles” wydany w listopadzie zapowiedział koniec zespołu, dziewczyny natomiast zajęły się solowymi karierami.

W 2004 roku Sandy postawiła na indywidualny projekt i po miesiącu intensywnej pracy w Szwecji oraz Wielkiej Brytanii, powstał jej singiel „Unnatural Blond”, który znalazł się w „Top 10” oraz stał się najlepiej sprzedającym się singlem, spośród byłych członkiń No Angles. Kolejny, „Tell Me”, również powtórzył sukces. Ostatnią jej studyjną płytą była „Frame of Mind”, wydana w 2006 roku.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online