Powrót

Sasha

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sasha
Alexander Paul Coe, znany raczej jako Sasha, urodził się 4 września 1969 roku w Penarlâg w Walii. Jest światowej klasy DJ'em oraz muzycznym producentem. Swoją karierę rozpoczął grając muzykę acid, house, dance w późnych latach 1980, został też pionierem elektronicznego dance. Rozpowszechnił również na światową skalę progressive house, trans z fragmentami break beat’u, deep house'u.

Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, początkowo za sprawą macochy, która zmuszała go do gry na pianinie, a później jak większość nastolatków zafascynował się popem. Przełomem w jego życiu był jednak wypad do Manchesteru, gdzie poznał życie klubowe. Muzyka ta zawładnęła nim do tego stopnia iż przeniósł się do Manchesteru a przypadek sprawił, że dostał pracę DJ'a w jednym z tamtejszych pubów.

Przepustką do kariery była rezydentura w klubie Shelly, w którym grając włoskie kawałki housowe z melodyjną linią pianina, zaszokował i zachwycił absolutnie wszystkich. Otworzyło mu to furtkę do prawdziwego sukcesu.

Objął następnie rezydenturę w Renaissance, gdzie wypromował własny styl, własną odmianę muzyki house oraz poznał John’a Digweed’a, co przyczyniło się do powstania spółki „Northem Exposure”. Obaj Panowie zagrali razem na 5 kontynentach oraz wypuścili 3 albumy. Razem również stanęli za deckami nowojorskiego klubu Twilo.

Sasha wpadł również na pomysł, aby zaprosić swoich przyjaciół oraz kolaborantów BT do pracy przy wspólnym projekcie w Bath (Anglia). W ciągu tygodnia z planowanej jednej ścieżki, wyszło pięć, a artyści byli w trakcie tworzenia kolejnych czterech. Jeszcze w tym samym roku ich dźwięki poznała cała Ameryka.
Latem 1998 roku Sasha podjął współpracę wraz z DJ Darren’em Emerson’em, której owocem był fantastyczny album „Scorchio”, będący zarazem genialnym podsumowaniem tego, co w jego muzyce jest najlepsze: głębia, inteligencja oraz pozytywne podejście do życia wyrażone dobrą zabawą na parkiecie.

W 1999 roku stworzył muzykę dla gry „Whipeout 3”. Do współpracy przy „Out Of Control” zaprosili go również członkowie formacji Chamical Brothers, a także Madonna przy utworach „Ray of Light” i „Substitute for Love”. Zarówno przez fanów jak i znajomych Sasha postrzegany jest jako szczery, prawdziwy, przyjacielski człowiek, obdarzony wielkim talentem oraz charyzmą.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online