Powrót

Sasha Strunin

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sasha Strunin
Aleksandra Strunin, znana przede wszystkim jako Sasha Strunin przyszła na świat 27 października 1989 roku w Sankt Petersburgu. Była wokalistką zespołu The Jet Set, gdzie śpiewała wraz z raperem z Anglii, Davidem Juniorem Serame, mieszankę r’n’b, rapu, popu i dance. Aleksandra z pochodzenia jest Rosjanką.

Już od najmłodszych lat, kiedy to wychowywała się w rodzinie artystycznej, miała do czynienia ze sztuką. Dziadek Sashy był reżyserem, babcia pracowała w teatrze jako aktorka a rodzice byli operowymi śpiewakami. Dwa pierwsze lata swojego życia spędziła na Ukrainie mieszkając u swojej babci, następnie przez kontrakt, który jej rodzice podpisali z Teatrem Wielkim w Poznaniu, rodzina przeprowadziła się do tego miasta i mieszka tam nadal.

Sasha ukończyła X Liceum Ogólnokształcące im. Przemysława II w Poznaniu. W wieku 15 lat Sasha wzięła udział w programie muzycznym Idol, zajmując wysoką pozycję. Mając 16 lat udała się do studia nagraniowego aby zrealizować kawałek „How many people” wraz z Davidem. Numer ten świetnie poradził sobie na listach notowań.

Drugim równie dobrze radzącym sobie utworem okazała się piosenka „Just Call Me”, która dostała się aż do finału Sopot Festival 2006. W kolejnym roku trzeci singiel zespołu The Jet Set „Time To Party” wziął udział w preselekcji piosenki do Eurowizji i wygrał konkurs. W samej Eurowizji nie poszło im jednak dobrze, zajęli 14 miejsce nie dostając się do finału.

W 2008 roku ukazał się videoklip do kawałka „Beating of your heart”, który to został nagrany w Hiszpanii. W marcu tego samego roku Sasha wystąpiła przez 29 dni w reality show „Big Brother 5”. Wzięła również udział w castingu do filmu „Pierwsza księżycowa noc” w reżyserii Massimo Guglielami, wygrywając go.

W 2009 nagrała wraz ze szwedzkim wokalistą kawałek „Emely”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online