Powrót

Schiller

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Schiller
Schiller to grupa muzyczna założona w 1998 roku w Niemczech przez dwóch producentów: Christophera von Deylena i Mirko von Schlieffena. Singiel "Das Glockenspielen" ukazał się w 1998 roku i promował pierwsze dzieło twórców. Płyta „Zeitgeist”, wydana w 1999 roku, otrzymała status złotej płyty, a jej największe przeboje królowały na wszystkich parkietach dyskotek w całej Europie.

Kolejna płyta Schillera, „Weltreise”, wydana w 2001 roku, okazała się jeszcze lepsza od swojej poprzedniczki, między innymi przez częściowe odejście od transowych klimatów. Sprzedana została w ponad 1 milionie egzemplarzy. Zaproszeni na nią goście to: Kim Sanders i Peter Heppner wylansowali oni takie przeboje jak "Dancing with Loneliness" czy "Dream of You".

Po nagraniu płyty „Weltreise”, Mirko von Schlieffen zdecydował się na odejście z kapeli. Po tym wydarzeniu Christopher von Deylen, już jako jedyna osoba odpowiedzialna za Schillera, postanowił w roku 2003 wydać nową płytę zatytułowaną „Leben”. Do udziału w niej zaprosił znanych już z wcześniejszej płyty Kim Sanders i Petera Hepnera, jak również Milu, Velyanova, Maye Saban oraz, znaną z przeboju wykonywanego razem z Andrea Bocelli "Time to say goodbye", Sarah Brightman. Pierwszy singiel z tej płyty, "Leben..I feel you", stał się przebojem rozpoznawanym przez wszystkich w Europie oraz Azji, gdzie Schiller również jest bardzo popularny i odnosi znaczne sukcesy.

W 2005 roku Christopher Von Deylen wydał kolejny album, „Tag und Nacht”, na którym również możemy usłyszeć znane głosy - wystąpili na niej m.in. Moya Brennan czy Thomas D. Singiel promujący płytę to "Die Nacht du bist nicht allein". Schiller wydał również wersję DVD płyty „Leben Leben DVD”, zawierającą sam album, a także koncerty, wywiady i zdjęcia.

Schiller 2 razy odwiedził Polskę - w roku 2001 i 2003.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online