Powrót

Ścianka

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Ścianka
Ścianka. Polski zespół rockowy, który powstał w 1994 roku w Sopocie.

Założycielami Ścianki są : Maciej Cieślak, Wojciech Michałowski i Arkady Kowalczyk.
W 1996 roku do grupy dołączył klawiszowiec Jacek Lachowicz, z którym Cieślak wcześniej grał w grupie Maximum Gulliver. Wkrótce potem Wojciecha Michałowskiego na basie zastąpił Wietnamczyk Tran Chi. W 1998 roku Ścianka nagrała swój debiutancki materiał zatytułowany "Statek kosmiczny Ścianka".

Grupa otrzymała dwie nominacje do Fryderyków'98 w kategoriach alternatywny album roku i debiut roku. Niedługo po wydaniu debiutu z przyczyn osobistych do Francji wyjechał Tran Chi, zaś jego miejsce zajął Andrzej Koczan. W 2001 roku ukazuje się drugi album Ścianki zatytułowany "Dni wiatru".  Wydany zostaje też minialbum "...only your bus doesn't stop here".  We wrześniu 2001 na rynek trafił drugi oficjalny singel Ścianki "Sława EP".

W 2002 roku zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem "Białe wakacje". Teledysk promujący krążek w reżyserii Bo Martina, nagrodzony zostal na 12. festiwalu Yach Film. Kilka miesięcy później ukazała płyta Ścianki zatytułowana "Harfa traw EP". Album dostał nominację do Fryderyka 2002 w kategorii "muzyka alternatywna". W 2005 roku z zespołu odeszli Andrzej Koczan i Jacek Lachowicz.

W 2006 roku ukazuje się album "Pan Planeta" i  poprzedzająca go EPka "Boję się zasnąć, boję się wrócić do domu". W marcu Cieślak,Kowalczyk i Biela spotkali się w studiu z Tomaszem Ziętkiem i Ireneuszem Wojtczakiem, nagrywając pod nazwą Ścianka Quintet mini album "Secret Sister"
Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online