Powrót

Shapeshifters

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Shapeshifters
Shapeshifters - angielski duet grający muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2004 roku w zachodnim Londynie w Anglii. Muzycy znani są również jako „Shake UK”.

W skład zespołu wchodzą Simon Marlin i Max Reich, a w sporej części ich utworów możemy usłyszeć głos pochodzącej z Wielkiej Brytanii Kelly Smith.

Podwójna nazwa zespołu ma swój początek w konflikcie pomiędzy grupą a amerykańskim zespołem hip-hopowym o nazwie Shape Shifters, który prawnie zastrzegł swoją nazwę. Pomimo to podczas koncertów poza granicami Stanów, brytyjski duet używa nazwy „The Shapeshifters”.
Grupa najlepiej znana jest ze swojego singla „Lolas’s Theme”, który dostał się na szczyt notowania brytyjskiej listy przebojów w lipcu 2004.
Oryginalny kawałek powatał z inspiracji żony Simona, Loli i zrealizowany został w wersji instrumentalnej.
Ich kolejny singiel „Back to Basics” wypuszczony został w marcu 2005 i zajął 10. miejsce. Trzeci z kolei singiel „Incredilbe” osiągnął 12. miejsce.
Ich debiutancki album „Sound Advice” został zrealizowany w połowie marca 2006 roku.
Czwarty singiel The Shapeshifters „Sensitivity” został wydany przy udziale grupy Chic. W lipcu 2006 roku zajął on jednak niskie, 40. miejsce.
Muzycy współpracowali również z kilkoma artystkami, m.in.: z Janet „Cookie” Ramus (przy „Lola’s Theme”, „Back To Basic”) oraz z Jenna „G” Gibbson (przy kawałkach „Pusher” i „New Day”).
W 2008 roku, po czterech latach współpracy z „Positiva Records”, zespół przyłączył się do „Defected Records”. W 2008 roku nagrali „Treadstone” oraz „Chime”.
Pracowali także nad produkcjami dla Georga Michaela, Faithless, Candi Staton, Frankie Knuckless, Christiny Aquilry oraz Moby’ego.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online