Powrót

Sharon den Adel

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sharon den Adel
Sharon den Adel, a właściwie Sharon Janny den Adel, to wokalistka holenderskiej grupy Within Temptation, urodzona 12 lipca 1974 roku w Waddinxveen w południowej Holandii. Mimo braku profesjonalnego wykształcenia muzycznego jej głos ma barwę krystalicznego sopranu/mezzosopranu.

Występowała również z wieloma zespołami, od kiedy tylko skończyła 13 lat, włączając bluesowo - rockową kapelę Kashiro. Miało to miejsce przed przyłączeniem się do Roberta Westerholt’a z Within Temptation w 1996 roku.

Razem z partnerem, Robertem Westerholt’em, Sharon definiuje ich pracę jako epicką i kinetyczną, a jej głos uważany jest za kluczowy w działalności bandu. Zanim stała się pełnoetatowym muzykiem, pracowała dla domu mody. Zaraz po sukcesie „Ice Queena”, została zasadniczo zmuszona do porzucenia dotychczasowego zajęcia. Nie zostawiła go jednak nigdy do końca. Obecnie projektuje kostiumy oraz promocyjne gadżety dla Within Temptation.

Występowała także na scenie oraz w studio z kilkoma metalowymi grupami, takimi jak: Aemen, After Forever, De Heideroosjes, Delain. Zaśpiewała również fragment piosenki w projekcie „Tobias Sammet’s Avantasia” oraz partię w rockowej operze „Into the Electric Castle”. Brała udział w nagraniu piosenki „Are You The One?” Timo Tolkki oraz była współtwórcą ścieżki „In And Out Of Love” z płyty Armina van Buuren’a „Imagine” z 2008 roku oraz „No Compliance” z albumu „Lucidity” Delaina. Stworzyła też album „Frozen” wraz z grupą Voyage.

Prywatnie Sharon den Adel jest długoletnią partnerką Roberta, z którym ma córkę Eve Lunę, która urodziła się 7 Grudnia 2005 roku. Natomiast na początku 2009 roku do publicznej wiadomości podała, iż w lecie spodziewa się drugiego dziecka.

Sharon i Robert nagrali łącznie 5 studyjnych albumów oraz 15 singli, a także 3 DVD.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online