Powrót

Shawn Colvin

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Shawn Colvin
Shawn Colvin, a właściwie Shanna Colvin urodziła się w 1956 roku, w Vermillion w USA.

W wieku dziesięciu lat zaczęła uczyć się gry na gitarze, brała też lekcje śpiewu. W Carbondale w stanie Illinois założyła grupę rockową Shawn Colvin Band, z którą rozstała się po tym, jak przeforsowała głos. Przeniosła się do Austin w Teksasie i rozpoczęła współpracę z zespołem western swingowym Dixie Diesels. Później występowała w klubach folkowych nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village. W 1987 roku zaśpiewała chórki w hicie Suzanne Vegi „Luka”.

Debiutancki album "Steady On" z 1989 roku przyniósł jej wielki sukces w postaci nagrody Grammy w kategorii najlepsze nagranie współczesnego folku. Następna płyta "Fat City" również została dostrzeżona przez krytyków, uzyskała podwójną nominację do Grammy, a piosenka I Don't Know Why, w nowej wersji, stała się wielkim przebojem. W 1994 roku ukazuje sie album "Cover Girl".

W 1996 roku ukazuje sie płyta "A Few Small Repairs". Piosenka Sunny Come Home, pochodząca z tego albumu,zdobyła dwie nagrody Grammy,jedną w kategorii singiel roku,drugą jako piosenka roku. Jesienią 1998r artystka wydała płytę "Holiday songs and lullabies" dedykowaną córce,zawierającej kolędy,kołysanki i piosenki dla dzieci.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online