Powrót

Sisqó

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sisqó
Mark Althavan Andrews, znany ze swojego scenicznego imienia Sisqó, to amerykański raper oraz aktor, urodzony 9 listopada 1978. Popularność zyskał jako lider grupy R&B Dru Hill oraz dzięki kawałkowi „Thong Song”, ze swojego solowego albumu „Unleash the Dragon”.

W latach dziewięćdziesiątych zespół Dru Hill, do którego należeli James „Woody” Green, Tamir „Nokio” Ruffin oraz Larry „Jazz” Anthony stał się najpopularniejszym zespołem R&B. Po tym jak Woody opuścił zespół, reszta formacji postanowiła rozwiązać swoją działalność.

Sisqó postawił na solową karierą. Jego debiutanckim projektem okazał się „Unleash the Dragon”, zrealizowany przez Def Soul Records w listopadzie 1999 roku. Single z płyty zarówno „Incomplete” jak i „Thong Song” szybko wskoczyły na górę notowania listy „Billboard Hot 100”. Po tym sukcesie w 2001 firma Play Along Toys, wypuściła lalką przedstawiającą artystę. Następnie Sisqó wziął udział jako prowadzący w tanecznym programie „Sisqó’s Shakedown”, zrealizowanym przez MTV. Zagrał również w filmie „Get Over It” wraz z Kristen Dunst oraz Snow Dogs.

Rok później nagrał drugi solowy album nazwany „Return of Dragon”, który pokrył się platyną za sprawą singli „Can I Live” oraz „Dance With Me”. W 2002 roku, Sisqó powrócił do zespołu Dru Hill, aby nagrać z nimi nową płytę.

Sam artysta jest wielce ekscentryczną, chociażby poprzez kolor swoich włosów czy styl ubierania, oraz charakterystyczną postacią. W 2009 roku wydał album „Last Dragon”, który kończy jego trylogię. W 1995 na świat przyszła jego córka Shaione. Od 2004 roku jest związany z irlandzką piosenkarką Samanthą Mumbą.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online