Powrót

Sissel

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sissel
Sissel Kyrkjebo, rozpoznawana bardziej jako Sissel, to norweska sopranistka, urodzona 24 czerwca 1969 roku w Bergen. Jest znana przede wszystkim z wykonania Hymnu Olimpijskiego na ceremonii rozpoczęcia oraz zamknięcia Zimowej Olimpiady w Lillehammer w Norwegii w 1994 roku, oraz z duetów z takimi znakomitościami jak: Plácido Domingo, Charles Aznavour, José Carreras, Neil Sedaka, Warren G, Dee Dee Bridgewater, Josh Groban, Diana Krall, Russell Watson, The Chieftains.

Jej głos posłużył również jako tło śpiewu Céline Dion na soundtracku do mega hitu kinowego „Titanic”.
Sissel otrzymała swoją pierwszą nominację do nagrody Grammy 6 grudnia 2007, za współpracę przy produkcji z Mormon Tabernacele Choir. „Spirit of the Season”, kolekcja piosenek nagranych wraz z chórem, odegrana na Temple Square, została nominowana w kategorii „Best Classical Crossover Album of the Year” oraz jako „Best Engineered Classical Album”.

Sissel jest obecnie uważana za jedną z najlepszych wokalistek sopranowych na świecie. W niektórych swych wykonaniach łączy pop z folkiem, klasyczny wokal oraz arie. Posiada tak zwany „krystaliczny” głos, zaliczany do mezzo-sopranu.

Sissel Kyrkjebo występowała w takich operach jak „Saint- Saëns's”, "Samson et Dalila”.
Sprzedała na całym świecie ponad 10 milionów płyt, z czego ponad 4.7 miliona w swojej rodzinnej Norwegii.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online