Powrót

Sistars

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sistars
Sistars to grupa muzyczna, która powstała w 2001 roku (skład zespołu skrystalizował się pod koniec roku 2002 - dołączył Przemysław Maciołek) i wykonuje muzykę w stylu hip-hop, R&B.

Ich muzyka łączy w sobie elementy hip-hopu i rapu, funku i soulu (a druga płyta sięga nawet do muzyki rockowej). Sistars zaistnieli po raz pierwszy w mediach za sprawą gościnnego występu w utworze i teledysku Tedego - "Zeszyt Rymów".

Charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, melodyjne ale niebanalne kompozycje, bezpośrednie i wpadające w ucho teksty, oraz doskonałe wykonania "na żywo" sprawiły, że był to bodajże jeden z niewielu zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej, który zaskarbił sobie poparcie mediów, krytyki oraz odbiorców na szeroką skalę, zdobywając wszystkie nagrody przemysłu muzycznego.

15 września 2003 roku został wydany ich debiutancki album "Siła Sióstr" (gdzie gościnnie pojawili się: O.S.T.R., Tede, Ania Szarmach, Łukasz Poprawski, APEX, Wujek Samo Zło, Człowiek Nowej Ery, Numer Raz).

Płytę promował utwór "Spadaj", do którego nakręcony został również teledysk. Drugi teledysk powstał do piosenki "Synu", a trzeci do "Freedom". Klipy promujące drugą studyjną płytę zespołu to: "My music" luty 2005, "Na dwa" maj 2005 w Londynie, "Inspirations" październik 2005, "Skąd ja cię mam" 2006. Piosenkę "Freedom" zespół wykonał w trakcie eliminacji do Eurowizji w 2004 r. zajmując w nich 7 miejsce z liczbą 22107 głosów.

Grupa nie istnieje od 2006 roku. Jej członkowie udzielają się w solowych projektach oraz występują gościnnie na płytach innych artystów.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online