Powrót

Sneaker Pimps

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sneaker Pimps

Sneaker Pimps, brytyjski zespół muzyczny założony w Reading w 1995 roku. Wraz z Massive Attack, Portishead, Morcheeba i Trickym zaliczani są do najważniejszych twórców gatunku muzyki elektronicznej określanej jako trip hop.

Zadebiutowali w 1996 roku płytą ‘Becoming X’, która odniosła największy sukces komercyjny dzięki singlom „Six Underground” i „Tesko Suicide”.
Na tym krążku śpiewała Kelli Dayton, przez co porównania do Portishead były nagminne i na tyle męczące, że przed nagraniem drugiego albumu została poproszona o opuszczenie zespołu.
Kolejne dwie płyty zespołu nie były już tak wielkimi sukcesami komercyjnymi, ale krytycy przyjęli je lepiej niż debiut. Głównie dlatego, że za wokal wziął się sam Chris Corner.
Dzięki temu posunięciu udało się zespołowi trochę odsunąć od głównego nurtu trip hopu zdominowanego przez kobiece wokale.

Dotychczas Sneaker Pimps oficjalnie wydali 3 albumy studyjne i jeden z remiksami.

Od 2003 roku zespół wziął się za nagranie czwartego krążka o roboczej nazwie ‘SP4’, który jednak nigdy nie ujrzał światła dziennego z powodu braku akceptacji wytwórni, jednak poza oficjalnym obiegiem znanych jest z niego kilka piosenek.

Od tamtej pory zespół milczy, raz na jakiś czas informując fanów, że są w trakcie nagrywania premierowych kawałków na czwarty album
Pod koniec 2005 roku na oficjalnej stronie Sneaker Pimps pojawiła się informacja w której czytamy że na przełomie stycznia i lutego 2006 zespół będzie dopieszczał swoje dzieło, które wkrótce potem zostanie wydane.
Jednak do dziś dnia wydawnictwo nie ujrzało światła dziennego.


OBECNY SKŁAD
Chris Corner – wokal, syntezatory, gitara
Liam Howe – syntezatory
Joe Wilson – gitara basowa
David Westlake - perkusja i sample
Ian Pickering – współautor tekstów i nieoficjalny piąty członek grupy

BYLI CZłONKOWIE
Kelli Dayton – wokal, tylko na Becoming X

DYSKOGRAFIA
Becoming X (1996)
Becoming Remixed (1998)
Splinter (1999)
Bloodsport (2002)

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online