Powrót

Sokół

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Sokół
Wojciech Sosnowski, znany jako Wojciech Sokół, a przede wszystkim Sokół i Narrator urodził się 11 marca 1977 roku w Warszawie. Jest obecnie jednym z najbardziej znanych polskich raperów. Jest również współzałożycielem takich grup muzycznych jak ZIP Skład, TPWC oraz WWO. Sokół to również świetnie wyczuwający rynek biznesmen - twórca wytwórni płytowej PROSTO oraz firmy zajmującej się sprzedażą odzieży – Prosto Wear.

W swoim dorobku artystycznym, ma na koncie współpracę z różnymi zespołami oraz wykonawcami: Slums Attack, Ania Szarmach, Tede, Molesta, Wzgórze Ya-Pa 3, O.S.T.R, Mor W.A, Michał Urbaniak, Hemp Gru, Franek Kimono, 15 Minut Projekt, Kapela Czerniakowska, kubańską grupą Los Sicarios, Lil’Dap’em- amerykańskim raperem, francuskimi formacjami : Soundkail, Intouchable.

Początki jego kariery to produkcje undergroundowe, kiedy to w 1996 roku nagrywał pierwsze numery z DJ 600V, Molestą, Wzgórzem YA-PA 3.  1996 to również jego debiut wraz z Ponem przed szerszą publiką jako Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendry.W latach 1999-2000 należał, do Zip Składu, do którego początkowo należeli: Sokół, Pono, Jędker, Felipe, Mieron, Jaźwa, Ward, Skuter. Zespół jednak nie przetrwał, rozpadając się na trzy formacje: WWO ( do której należał Sokół i Jędker), Zipere oraz
Fundację 1.

WWO wkroczyło na hip-hopową scenę longplayem „Masz i pomyśl”, gdzie gościnnie pojawił się między innymi DJ 600V, Pele, Włodi.Koniec 2001 to zmiana WWO na W Wyjątkowych Okolicznościach, w wyniku nieporozumienia z wytwórnią, oraz przyjęcie nowego członka, DJ'a Deszczu Strugi.

Rok 2002 to wielki komercyjny sukces grupy - album „We własnej osobie”, z nieśmiertelnymi kawałkami: „ Damy radę” czy „W Wyjątkowych Okolicznościach”. Na krążku gościnnie wystąpili Hemp Gru, Soundkail, Peja, Mor W.A. Swoja pozycję potwierdzili czterema Ślizgerami - nagrodami w branży hip-hopowej, a także otrzymali Yacha za najlepszy teledysk.

Kolejne dwa lata to trasa koncertowa, po czym wydanie w 2005 roku dwóch płyt: „Życie na krawędzi” oraz „Witam was w rzeczywistości”.W 2006 roku ich wspólna droga rozeszła się na rzecz dwóch oddzielnych projektów. Jędker nagrał „Czas na prawdę” , a Sokół połączył swoje siły z Pono i tak powstał Sokół feat. Pono, z wielkimi hitami, promującymi płytę „Uderz w Puchara” oraz „W aucie” z gościnnym udziałem Franka Kimono, Freda oraz Stefana Friedmanna.

Wojtek Sosnowski użyczył również swojego głosu w kreskówkach Ziomek oraz Jeż Jerzy.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online