Powrót

Sonic Lake

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Sonic Lake

Zespół powstał w listopadzie 2006 roku z inicjatywy dwojga poznańskich muzyków, Julii Schiffter i Michała Pietrzaka.

 Julia Schiffter - wokalistka, półfinalistka niemieckiej edycji programu TV "Idol". Brała również udział w programie telewizyjnym "Dubidu" (TVP2) i w nagraniach płytowych m. in. z Norbim, zespołem Leszcze i Groove Cocktail

Michał Pietrzak- gitarzysta, producent muzyczny, aranżer i kompozytor. Współpracował m.in. z G. Bregovićem, Górny Orchestra, Young Band, M.Ostrowską, Lo 27, M. Molędą, Creo, K.Antkowiakiem, zespołem Leszcze. Brał również udział w programach telewizyjnych, takich jak "Idol", "Dubidu" (TVP2), "Co nam w duszy gra", "Imiennik dwójki")

 Do tej dwójki dołączył pianista Jacek Winkiel, wnosząc wiele kompozycji i pomysłów aranżacyjnych do powstającego repertuaru. Pierwsze piosenki powstawały w zaciszu małej piwnicy zaadoptowanej specjalnie do nagrań. Przez to miejsce przewijało się wielu przyjaciół zespołu pozostawiając swój ślad w przygotowywanych utworach.

W  międzyczasie do składu dołączali pozostali muzycy: Szymon Guzowski, Marcin Górny i Grzegorz Siek.
Na początku 2008 roku zespół przeniósł się do nowo otwartego poznańskiego studia " Splendor i Sława". Stworzone tam warunki pozwoliły na bardziej efektywną i profesjonalna pracę. Rozpoczęły się pierwsze próby z całym składem zespołu do którego dołączył chórek: Kasia Rościńska i Michalina Janicka.
Pierwszy koncert odbył się 25.05.2008 roku w poznańskim klubie "Blue Note".

   Muzyka którą tworzy zespół Sonic Lake niesie w sobie radość, naturalność i pozytywna energię. Jest syntezą takich gatunków muzycznych jak pop, funk, soul i rock, umiejętnie połączonych w jedną całość muzyczną.

Niebanalne kompozycje, oryginalne aranżacje i urzekający głos wokalistki, to niewątpliwie wizytówka zespołu. Wielkim wsparciem dla zespołu jest Karolina Schiffter, siostra wokalistki, która jest autorka większości tekstów. Autorami pozostałych są Julia Schiffter i Janusz Onufrowicz.

   Do pierwszych sukcesów można zaliczyć zwycięstwo w konkursie Radia "Merkury" Poznań p.t. "Otwieramy studio". Dzięki temu wydarzeniu piosenka "Happy people" stała się wakacyjnym przebojem Radia "Merkury" w 2007 roku. Była ona również chętnie grywana przez  polonijne rozgłośnie radiowe, m.in. przez "Radio Orla" Londyn i "Radio Rytm" Nowy Jork.

  W 2008 roku zespół zakwalifikował się do ogólnopolskiego przesłuchania konkursu debiutów Opole 2008. Również w tym roku piosenka "Powiedz to" znalazła się w ścisłym regionalnym finale konkursu, organizowanego przez rozgłośnie polskiego radia p.t. "Przebojem na antenę".

W 2009 roku zespół wystąpił na XVII finale WOŚP wzbudzając ogromne zainteresowanie poznańskiej publiczności oraz lokalnych mediów.

W kwiteniu 2009 Sonic Lake został zwycięzcą konkursu "My enterprise - the Band", którego finał odbył się w warszawskim klubie Proxima. Miesiąc później zespół wystąpił na koncercie finałowym Festiwalu Juwenalia Poznań 2009 u boku takich gwiazd jak Strachy na lachy, Afromental, Waglewski-Fisz-Emade i Acid Drinkers.
  Rok 2009 zakończył się dla zespołu ogromnym sukcesem, ponieważ piosenka „There is a way” została zakwalifikowana do Finału Krajowych Eliminacji Konkursu Eurowizji 2010.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online