Powrót

Spiller

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Spiller
Cristano Spiller - włoski didżej urodzony w 1981 roku w Rzymie.
Zaliczany jest do nurtu muzyki dance, house, funk, psychodelic, turntablism. Jest najwyższym didżejem na świecie (mierzy 2,15 m).
W 2000 roku jego singiel „Groovejet (If This Ain’t Love)”, nagrany wraz z Sopnie Ellis-Bextor, zdobył 1. miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Australii. Wideo do tego kawałka zostało nagrane w Bangkoku.
Utwór ten stał się pozycją numer jeden w wielu krajach na świecie, zdobył wiele nagród i sprzedał się w ponad 2-milionowym nakładzie.
Spiller swój pierwszy kawałek skomponował w 1995 roku na domowym komputerze. Już jako nastolatek dał się poznać światu jako twórca włoskiego house'u i muzyki dance.
Zaledwie dwa lata później na rynku muzycznym pojawił się jego singiel „Spiller from Rio”, który szybko zyskał sobie miano najpopularniejszego kawałka dance.
W 1998 roku podpisał kontrakt z brytyjską wytwórnią „Positivia Records”, której owocem był pierwszy singiel nagrany w Wielkiej Brytanii pod nazwą „Batucada”. Singiel ten zyskał niezwykłą sławę w klubach i na dyskotekach.
W tym czasie Cristiano Spiller rozpoczął produkcję dla takich artystów, jak Bob Sinclar, Gloria Gaynor, Run-D.M.C., Smoke City.
W 1999 roku wypuścił „Mighty Miami EP” wraz z instrumentalną wersją „Groovejet”.
Dwa lata po wydaniu „Groovejet (If This Ain’t Love)”, artysta nagrał w Wielkiej Brytanii „Cry Baby”.
W 2003 roku Spiller postanowił przejąć kontrolę nad swoimi produkcjami i założył w Wenecji swoją własną, niezależną wytwórnię „Nano Records”.
Spiller znany jest również z takich produkcji, jak „Sola” i „Jumbo”, ten ostatni kawałek uplasował się na 1. miejscu listy „Buzz Chart”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online