Powrót

Spinache

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Spinache
Spinache - polski raper należący do formacji Obóz Ta.
Dzięki swojej rodzinie, już od najmłodszych lat był zapoznawany różnymi formami muzycznymi.
Swoją karierę rozpoczął w 1994 roku od tworzenia rapowych podkładów muzycznych. Pół roku później założył zespół No Name. Grupie nie udało się jednak przetrwać i po kilku miesiącach została rozwiązana.
W tym samym czasie wraz z Bartkiem Serafińskim (Czizz’em) rozpoczął działalność pod nazwą Thinkadelic. Do duetu dołączył doświadczony keyboardzista Paweł Serafiński.
W tym składzie ukazała się pierwsze kaseta zespołu „Demo”.
Kompilacja okazała się na tyle udana, że szybko zyskała rozgłos w stacjach radiowych, a Thinkadelic ruszył w trasę koncertową.
Spinache wystąpił również z Michałem Urbaniakiem w jego formacji „Urbanator”. Pisał także teksty dla Krystyny Prońko i występował z nią na jej płycie „Złość”.
Działania te zaowocowały podpisaniem kontraktu z „Pomaton EMI”. Z udziałem wytwórni powstały dwie płyty, „Lek” w 1998 roku oraz „Obiecana ziemia” w 2000 roku.
W tym samym czasie Spinache przyjął nowych członków do zespołu Thinkadelic  i w ten sposób powstała grupa Obóz Ta. Do formacji weszli: Mizone, Emes, O.S.T.R.(obecnie jeden z najlepszych raperów w Polsce), Miko oraz Red.
Płyta, którą nagrali spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami w pismach branżowych.
Jego utwory znalazły się na wielu składankach, takich choćby jak „Hip Hop Trip”, „Wspólna scena”, „Hip Hopla”, „Robię swoje 2” i „Atomistyka”.

Spinache nie ogranicza się jedynie to typowych brzmień charakteryzujących muzykę hip-hopową. Eksperymentuje również z rytmami afrykańskimi, interpretuje fragmenty twórczości Zbigniewa Koniecznego oraz Piotra Grabowskiego.
W 2001 roku wziął udział w koncercie „Youth Rock Symphony Orchestra” w Filharmonii Łódzkiej.
Do nagrania swojej pierwszej solowej płyty „Za wcześnie” zaprosił OSTRego, Reda, Czizza, Emesa, Magdę Polańską i Asię Maksymowicz.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online