Powrót

Splendid

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Splendid
Powstali w 2000 roku.  Splendid startował jako trio Steffen Strojeck (bass),Kirsten Eg Bruun (wokal) i Fabian Petersen (gitarzysta i autor piosenek). Zaczynali od grania coverów swoich ulubionych kapel.
W końcu postanowili dać szansę swojemu własnemu materiałowi, Fabian zaczął komponować i aranżować ich własne piosenki. W między czasie do grupy dołączył Simon Sandfeld, wspomagając  brzmienie Splendid perkusją. W 2001 roku zamieścili na stronie www.splendid.dk  swoje pierwsze demo „Splendid”, które zostało bardzo pozytywnie odebrane i nakręciło zespół do nagrania kolejnych jeszcze lepszych utworów.
Splendid to zespół 5 utalentowanych, doświadczonych muzyków, Kirsten zajęła 3 miejsce w konkursie dla piosenkarzy i uczyła się w Toftlund Music Academy . Fabian, Steffen ,Mikael i Simon grali już wcześniej w innych kapelach. Od roku 2004 zaczęli współtworzyć w Stockholmie i Londynie z profesjonalistami. Ich ciężką pracę ukoronowała w 2006 roku wygrana w konkursie dla zespołów „The music talent of the Year”. Ich debiutancki album jest już skończony i gotowy do wydania i zawiera większość piosenek napisanych w Stockholmie i Londynie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online