Powrót

Stefanie Heinzmann

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Stefanie Heinzmann
Stefanie Heinzmann urodziła sie 10 marca 1989 roku w Eyholz w Szwajcarii. Jest klasyfikowana jako wykonawczyni pop, soul, jazz, funk. Sławę zdobyła dzięki programowi poszukującemu nowych talentów „SSDSDSSWEMUGABRTLAD” (w rozwinięciu "Stefan szuka supergwiazdy, która może śpiewać co chce, a także może wystąpić w RTL") w „Late-Night-Show” programie Stefana Rabba w niemieckiej telewizji "Tv Total". Została w nim wybrana z pośród 20 finalistów. Dzięki kawałkom, takich gwiazd jak Macy Gray, Norah Jones i Joss Stone, które wykonała podczas programu, podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music.

Swoją karierę rozpoczęła w 2005 roku, śpiewając w rockowym zespole Bigfisch. Jej debiutancki album został wydany 7 marca 2008 roku. Już na początku zdobył miejsce w "Top 10" w Szwajcarii. W Niemczech oraz w Austrii wspiął się na szczyt po kilku tygodniach. W jej rodzinnym kraju wysoka sprzedaż doprowadziła do pokrycia się płyty złotem. Krążek "Masterplan" z promującą go piosenką "My Man Is a Mean Man" został stworzony przez producentów takich jak: Gustav Jonsson, Tommy Tysper oraz Marcus Sepehrmanesh.

Stefanie po raz pierwszy wykonała ją w dniu finału programu. Kawałek zadebiutował na pierwszym miejscu listy "Swiss Singles Chart" jak i w "Top 10" w Austrii i Niemczech. Kolejnym jej singlem, który odniósł sukces był "Like a Bullet". Wykonała również cover wielkiego przeboju "The Unforgiven", który w oryginale grała Metallica.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online