Powrót

Stevie Nicks

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Stevie Nicks
Stevie Nicks - urodzona w 1948 roku amerykańska wokalistka, perkusistka, pianistka oraz gitarzystka. Swoją karierę rozpoczęła w latach 60'tych. W 1971 roku Stevie nagrywa swoją pierwszą płytę wraz z Lindsey Buckingham - "Buckingham Nicks", która nie odniosła sukcesu ale zwróciła uwagę Micka Fleetwooda z grupy Fleetwood Mac. Mick Fleetwood szukał wówczas gitarzysty do zespołu i chciał aby Buckingham objął tę funkcję. Buckingham zgodził się, ale pod warunkiem że do zespołu dołączy także Stevie Nicks. W 1975 roku ukazała się pierwsza płyta Fleetwood Mac zatytułowana "Fleetwood Max", nagrana w nowym składzie. Nicks nagrywa z Fleetwood Mac jeszcze dwa krążki: "Rumours" oraz "Tusk". Pochodzące z tych płyt single: "Dreams" oraz "Sara", zaśpiewane przez Nicks, umocniły pozycję grupy na światowym rynku muzycznym.

W 1981 roku Nicks wydała swój pierwszy solowy album "Bella Donna". Płyta była mieszanką rocka, popu z elementami muzyki country. Album zyskał status multiplatynowej płyty, rozchodząc się w Stanach w ponad pięciu milionach egzemplarzy. W 1982 roku ukazał się album "Mirage", który przez pięć tygodni nie schodził ze szczytu amerykańskiej listy przebojów.

Pomimo kariery solowej Nicks ciągle kontynuuje współpracuję z Fleetwood Mac. W 1983 roku wydaje drugą solową płytę "Wild Heart". Płyta po raz kolejny odniosła sukces sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Dwa lata później artystka wydała trzeci album "Rock a Little", niestety nie uzyskał ona takiej popularności jak poprzednie dwa krążki. Po kolejnych kilku latach, w 1989 roku ukazał się kolejny album "The Other Side of the Mirror", jednak podobnie jak poprzedni nie uzyskał on uznania wśród słuchaczy.
W 2001 roku ukazuje się "Trouble in Shangri-La", która zadebiutowała na 5 miejscu amerykańskiej listy przebojów i zdobywa uznanie krytyków na całym świecie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online