Powrót

Supermode

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Supermode
Supermode - duet ze Szwecji. Tworzą go dwaj didżeje i producenci: Steve Angello i Axel Hedfors.
Kariera muzyczna Axela Hedforsa, znanego pod pseudonimem Axwell, rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy podpisał on kontrakt z uznaną w świecie muzyki wytwórnią soulfull/dancefloor „Soulfuric Recordings”. To właśnie za sprawą tej wytwórni wyszły na rynek dwa doskonałe single „No Reason” oraz „Libre”.
Kolejny projekt pod nazwą „Lead Guitar” wydała „Stoney Boy Music” należąca do „StoneBridge’a”,
W 2003 roku, pracując w Londynie, nagrywał pod pseudonimem Starbeach. W tym samym czasie ponownie podjął współpracę z wytwórnią „Soulfuric”. Jednocześnie tworzył remiksy dla innych artystów.

Steve Angello, właściciel wytwórni „Size Records”, furtkę do swojej kariery otworzył nagrywając wspólnie z Erikiem Prydzem płytę „Woz Not Woz”.
Zarówno Steve Angello, jak i Axel Hedfors zaliczani są do członków tzw. „Swedish House Mafia”. Należą do niej również Eric Prydz i Sebastian Ingrosso.
Określenie to wylansowała brytyjska prasa po sukcesach, jakie odnieśli szwedzcy artyści.
W 2006 roku Alex Hedfors i Steve Angello postanowili połączyć siły i, pod nazwą Supermode, wypuścili na rynek singiel „Tell My Why”. Muzycznie utwór nawiązuje do wydanego w 1984 roku singla zespołu Bronski Beat „Smalltown”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online