Powrót

Taylor Swift

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Taylor Swift
Taylor Alison Swift urodziła się 13 grudnia 1989 roku w Wyomissing w Pennsylvanii. Już jako dziecko interesowała się muzyką, śpiewała, brała udział w konkursach karaoke, występowała na festiwalach. Mając 11 lat odśpiewała hymn narodowy na meczu koszykówki przed tysiącami ludzi. Rok później nauczyła się grać na gitarze i rozpoczęła komponować własne piosenki. Jej rodzina szybko dostrzegła potencjał u Taylor i aby umożliwić jej rozwijanie pasji przeprowadzili się do Tenneessee. Pewnego dnia podczas jej występu zauważył ją Scott Borchett i postanowił podpisać z nią kontrakt.

Inspiracje przy tworzeniu piosenek Taylor czerpie z życia toczącego się wokół niej oraz z fascynacji miłością. Tim McGraw, gwiazda muzyki country odkrył w wielkim zaskoczeniem, że stał się tematem jej debiutanckiego singla „Tim McGraw” z pierwszej płyty. Kawałek ten przypomina iż muzyka jest w stanie przywołać najsłodsze wspomnienia. W piosence „Tied together with a smile” młoda artystka porusza kwestię wartości wpływających na życie nastolatków, jak chociażby podejmowanie w życiu zbyt pochopnych decyzji. Jak sama mówi: „Pragnę, żeby ludzie emocjonalnie podchodzili do mojej muzyki”.

Jej debiutancki album wyszedł 24 października 2006 roku, pokrywając się potrójną platyną. W samych Stanach sprzedał się w ponad trzech milionach kopii. W 2007 roku zdobyła „CTM Music Award” za kawałek „Tim McGraw” oraz „Horizon Award”. Druga płyta Taylor Swift ukazała się 11 listopada 2008 roku i przez 7 tygodni była na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się płyt w USA.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online