Powrót

Teka

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Teka
Teka, a tak naprawdę Tomasz Kucharski. Urodził się w 1982 roku. Od samego początku widać było ogromne zainteresowanie muzyką, która od zawsze była obecna w jego życiu. Wielokrotnie przesłuchane kasety magnetofonowe takich wykonawców jak: Run Dmc, Wu-Tang, czy Beastie Boys powoli zaczynały podsuwać myśl, że można taka muzykę zrobić samemu. Na zorganizowanym sprzęcie zarejestrował wtedy pierwsze amatorskie nagrania, które do dziś leżą w domowym zaciszu jego pokoju. Dużym krokiem na przód był zakup komputera, który pozwolił na bardziej profesjonalne podejście do produkcji i realizacji nagrań. Współpracował w tamtym okresie z wieloma osobami (Auer, Kłaku, Peteero). Kolejnym etapem było zapoznanie Remka z którym rozpoczął współpracę i który wraz Peteerem i Teką był założycielem grupy producenckiej Rafpak.
 
Razem z Remkiem wyprodukowali składankę "Pomysł Goni Pomysł", wydaną nakładem Camey w 2001 roku. Po wydaniu tej składanki rozpoczął współpracę z Cameyem i jego wytwórnią, który po przeprowadzce do Warszawy potrzebował ludzi do pomocy przy wydawnictwie. Początkowo jako realizator dźwięku, miał okazję współuczestniczyć przy powstawaniu wielu kultowych płyt polskiej sceny hip-hopowej (Chada/Pih, Borixon, Onar, Płomień 81 i wielu innych). W Camey Records pracuje do dnia dzisiejszego zajmując się obecnie PR-em i wszelkimi sprawami organizacyjnymi.
 
W 2004 roku nakładem Camey Studio ukazała się płyta "Chcę, Więc Potrafię". Materiał zawarty na niej to połączenie hip-hopu z elementami r’n’b. Do współpracy nad płytą udało się Tece zaprosić wielu pierwszoligowych wykonawców polskiej sceny zarówno muzycznej

W 2008 roku ukazała się druga solowa płyta zatytułowana „Talent”. Klimat płyty jest nieco odmienny niż na debiutanckim krążku.

Cała droga jaką przeszedł od samych początków do dnia dzisiejszego była oparta na marzeniach, które udało mu się przy pomocy ciężkiej pracy oraz determinacji spełnić. Nie ukrywa, że na sporą rolę miało tu szczęście, ale na pewno nie osiągnąłby tego wszystkiego bez pomocy bliskich mu osób: rodziny oraz prawdziwych przyjaciół czyli tych którzy zawsze w niego wierzyli i wspierali w tym co robi.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online