Powrót

The Birthday Massacre

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
The Birthday Massacre
Zespół powstał w 1999 roku w Ontario (Kanada) jako Imagica. Do pierwszego składu wchodzili Chibi (wokal), Rainbow (gitara, programowanie), Michael Falcore (gitara) i J. Aslan (bas). Na koncertach udzielali się jeszcze Dank (keyboard) oraz O.E. (perkusja). W 2001 roku ukazało się ich demo. Niedługo potem zespół zmienił nazwę na The Birthday Massacre i wydał debiutancki album „Nothing and Nowhere”. 
W 2005 roku The Birthday Massacre podpisali kontrakt z Metropolis Records, co zaowocowało wydaniem „Violet” w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Południowej Ameryce. W sierpniu ukazało się DVD z teledyskiem „Blue”, materiałem z planu, wywiadami, studyjnym klipem do „Nevermind” oraz wykonaniami live „Violet” i „Video Kid”.
Na początku 2006 roku The Birthday Massacre koncertowali po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Latem grali również w Europie.
6 maja 2008 roku nakładem Metropolis Records ukazała się EP’ka „Looking Glass”. Zawiera ona 8 utworów oraz teledysk do tytułowej piosenki.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online