Powrót

The Disco Boys

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
The Disco Boys
Duet The Disco Boys został założony w 1995 roku w Hamburgu w Niemczech przez połączenie sił Gordona Hollenga oraz Raphaela Krickowa. Era prawdziwych disc jockey’ów rozpoczęła się w połowie lat dziewięćdziesiątych. To właśnie ten czas datuje się na zmianę podejścia do granej muzyki. DJ'e zaczęli celebrować swoje płyty, wykorzystując je niemalże do maksimum ich możliwości. Był to również początek ery całonocnych balang w klubach.

Właśnie ten okres wykorzystali The Disco Boys, miksując taneczne disco tamtych czasów, ze współczesnym elektryzującym brzmieniem house. Świeżość ich setów, sprawiła, że w krótkim czasie stali się znani w rodzinnym Hamburugu. Kiedy The Disco Boys stali za deckami, nikt nie był w stanie siedzieć, każdy, kto usłyszał ich niepowtarzalne brzmienie, uderzał od razu w swoistego rodzaju trans.

Wypracowali również swój charakterystyczny sceniczny image - specyficzne stroje, przeciwsłoneczne okulary, oraz unikatowe dla tej dwójki fryzury. Stając się gigantami muzycznej sceny klubowej zaczęli grać na największych imprezach, wliczając Love Parade w Berlinie, czy Mayday w Dortmundzie. W 2001 roku wydali krążek, o prostym brzmieniu „Vol.1”, który przyniósł im kolejny wielki sukces. W tym samym roku zmiksowali kawałek, który stał się singlem - „Born to Be Alive” Patrica Hernandeza.

W 2004 roku duet kompletnie wystrzelił w kosmos imprezę na Ibizie swoim kawałkiem „For You” (feat. Manfred Mann’s Earth Band). Ludzie totalnie oszaleli. Aby dostać się na ich show, trzeba było z miesięcznym wyprzedzeniem rezerwować bilety.

W 2005 roku zostali okrzyknięci najlepszymi artystami sceny house przez "Dance Music Awards 2005", sukces ten powtórzyli również w 2006 roku. Zostali docenieni także przez innych artystów i tak powstały kawałki nagrane dla Bootsy Collins, The Lovefreekz, Caroliny Marquez, Jacky S oraz 2Black.

Aby powiedzieć „Dziękujemy” swoim fanom, postanowili urządzić wielkie party w rodzinnym Hamburgu. Impreza przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Zjawiło się na niej ponad 4 000 fanów, a wejście z powodu tłumu, musiało być dwukrotnie zamknięte. W 2007 roku zakończyli współpracę z dotychczasową wytwórnią Kontor, a kolejny singiel „What You Want” powstał z udziałem wytwórni Superstar.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online