Powrót

The Game

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
The Game
The Game (prawdziwe nazwisko Jayceon Terell Taylor) - amerykański czarnoskóry raper. Urodził się 27 listopada 1979 roku w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Gdy miał 4 lata rodzina przeniosła się do pobliskiego Compton, biednej dzielnicy zdominowanej przez gangi, położonej na przedmieściach aglomeracji. Dzieciństwo The Game'a było trudne i obfitowało w tragiczne wydarzenia. Jego przyjaciel zginął na ulicy, ponieważ nie chciał oddać napastnikom swoich butów. Gdy siostra rapera oskarżyła ojca o molestowanie seksualne ich rodzina się rozpadła, a The Game został skierowany do sierocińca, gdzie spędził 2 lata. Następnie wrócił pod opiekę matki. Przynależność rodziców do gangu zaważyła na jego wyborach, przyszły raper zajął się handlem narkotykami, za co usunięto go ze studiów. Bywał wielokrotnie postrzelony, a po jednej ze strzelanin zapadł w kilkudniową śpiączkę. Po tym incydencie postanowił zerwać z dotychczasowym życiem i zaangażować się w muzykę.

Karierę rapera rozpoczął w 2001 roku. Został zauważony przez Dr. Dre'a, który wydał debiutancki album The Game'a „The Documentary”. Krążek ukazał się 18 stycznia 2005 roku. Ta sama wytwórnia współpracowała z takimi gwiazdami, jak 50 Cent, Timbaland i Kanye West. Błyskawiczna sprzedaż debiutanckiej płyty rapera zapewniła mu pierwsze miejsce na liście magazynu „Billboard”. Z pierwszego albumu pochodzą single „How We Do” i „Hate It Or Love It”.

The Game inspirował się twórczością takich artystów, jak N.W.A., Dr. Dre, Snoop Dogg, 2Pac, Notorious B.I.G. oraz Jay-Z. Występował w teledyskach 50 Centa, Lloyda Banksa i Fabulousa. Po kłótni z 50 Centem raper opuścił wytwórnię „Aftermath Entertainment” i podpisał kontrakt z „Geffen Records”. Drugi album Jayceona zatytułowany „Doctor's Advocate” został wydany 14 listopada 2006 roku właśnie pod szyldem tej wytwórni. Krążek powtórzył sukces pierwszej płyty i szturmem objął prowadzenie na amerykańskich listach przebojów. Z tego albumu pochodzą single „It's Okay (One Blood)" i "Let's Ride". Kolejny album The Game'a „L.A.X.” ukazał się w sierpniu 2008 roku. Gościnnie występują na nim m.in.: Common, Ice Cube, Keyshia Cole, Lil Wayne, Ludacris, Nas, Ne-Yo.

Aby promować i wspierać młodych artystów, The Game założył wytwórnię „The Black Wall Street Records”. Ponadto artysta stworzył własną markę butów, zajmuje się biznesem, gra w filmach, a jego postać pojawia się w grach komputerowych. Jako aktor zadebiutował w filmie „Waist Deep”.

W 2003 roku urodził mu się syn. The Game nadal mieszka w Compton, ponieważ jak sam twierdzi, na własnym podwórku czuje się najbezpieczniej.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online