Powrót

The Pussycat Dolls

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
The Pussycat Dolls
The Pussycat Dolls - Ashley, Melody, Kimberly, Nicole, Carmit i Jessica znają się od połowy lat ‘90. Jednak ich pierwsze spotkanie na scenie nie było związane ze śpiewaniem, ale przede wszystkim z tańcem. Od 1995 roku, przez kolejnych 6 lat, dziewczyny występowały w popularnym klubie Viper Room, którego właścicielem był sam Johnny Depp. I dopiero spotkanie z Gwen Stefani stało się momentem zwrotnym w karierze zespołu The Pussycat Dolls. Gwen dostrzegła również w dziewczynach talent wokalny, oprócz tanecznego. Grupa przez pewien czas występowała u boku Gwen Stefani, a ich wspólny show okazał się wielkim sukcesem.

Debiutancki singel „Don't Cha” z gościnnym udziałem rapera Busta Rhymesa, zajmował wiele czołowych pozycji na listach przebojów w całej Europie, Ameryce Północnej, Australii i Oceanii. Ponadto na pierwszym albumie ‘The Pussycat Dolls” można usłyszeć takich muzyków jak Will.i.am (w utworze „Beep”) z zespołu Black Eyed Peas, Snoop Dogg, który gościnnie wystąpił w piosence „Buttons” oraz Timbaland w „Wait A Minute”. Oprócz tych utworów zespół wypuścił single „Stickwitu” i „I Don't Need a Man”. Album „PCD” odniósł bardzo duży sukces na rynku fonograficznym. Został sprzedany w około siedmio milionowym nakładzie. W wielu krajach doczekał się statusu złotej lub platynowej płyty.

8 marca 2008 The Pussycat Dolls po 13 latach opuściła Carmit. Artystka postanowiła jako pierwsza poinformować świat o swojej decyzji na oficjalnej stronie zespołu.

Półtora roku od ostatniego singla „Wait A Minute” dziewczyny z The Pussycat Dolls wydały na rynek piosenkę „When I Grow Up”, promującą nowy album „Doll Domination”. Piosenka ta odniosła duży sukces, była sklasyfikowana na wielu wysokich pozycjach list przebojów w krajach europejskich, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Kolejne dwa utwory: „Whatcha Think About That” i „I Hate This Part” zostały wydane w podobnym czasie (przełom września i października). W styczniu 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny singiel promujący płytę „Doll Domination” pt. „Bottle Pop”

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online