Powrót

Thievery Corporation

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Thievery Corporation
Thievery Corporation to dzieło dwóch muzyków i producentów: Roberta Garza i Erica Hiltona.
Ich styl określany jest jako „pomiędzy jazzem a trip hopem, z elementami downtempo i bossa novy”, zaś dotychczas wydane albumy między innymi „The Outernational Sound” i „The Cosmic Game” spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Pierwsze single TC wydali w swojej wytwórni ESL (Eighteenth Street Lounge) w 1996, zaś rok później ich utwory pojawiły się na składance „Dubbed Out In DC”, między innymi „So Vest As Sky” oraz „Transcendence”. Wkrótce muzycy zaczęli pracować nad kolejnym albumem, jednak musieli przełożyć termin jego wydania z uwagi na to, że skradziono im taśmy z niemalże gotowym materiałem. Ostatecznie w 1999 ukazał się album z remiksami („Abductions & Reconstructions”) zaś kolejny krążek TC wydali rok później. Płyta „The Mirror Conspiracy” ugruntowała pozycję duetu na amerykańskiej scenie.

Kolejne lata w karierze Roberta i Erica to nowe albumy: „The Richest Man In Babylon” oraz „The Cosmic Game” na którym artystów wokalnie wspierał Perry Farrell a muzycznie Wayne Coyne (związany z The Flaming Lips) oraz David Byrne. Na krążku znalazły się takie utwory jak: „Holographic Universe”, „The Supreme Illusion” oraz „A Gentile Dissolve”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online