Powrót

Tiddey

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Tiddey
Tiddey, a właściwie Darek Płaza, urodził się 24 marca 1979 roku. To polski DJ i producent muzyczny.
Tiddey wykształcenie zdobył w poznańskiej szkole muzycznej. Pierwszy raz zetknął się z mikserem w 2002 roku. W marcu 2002 wszedł w skład agencji MDT (wówczas Manieczki DJs Team), w której tworzył największe polskie ewenty takie jak Sunrise Festival, INDEPENDANCE, czy enTrance. W 2006 roku zdecydował się na rozwój własnej kariery i odszedł z agencji MDT.
Zaproszenia do Brazylii, Australii, Południowej Afryki, Japonii, Norwegii, Turcji, Hiszpanii, Holandii, Belgii i Chin sprawiły, że swoimi energetycznymi i elektryzującymi setami porywał publiczność do szalonej zabawy. Grał również na wielu polskich ewentach, takicj jak Sunrise Festival, Beach Party, Creamfields Polska, Global Gathering Polska, Tunnel Electrocity, Nature One Germany i Stadium of Sound.
Został zauważony przez agencję ID&T, która podjęła decyzję, aby zaprosić go na swój czołowy event muzyczny Trance Energy. Tiddey zagrał na tej imprezie w lutym 2006 roku. Jego występowi towarzyszyła premiera drugiego singla wydanego już pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem o tytule "Close Day". Dokonania Tiddeya zaowocowały w 2006 roku, kiedy to został wybrany na najlepszego DJ roku 2006 w Polsce. Wszystko to sprawiło, że rok 2006 skończył nie tylko jako najlepszy polski DJ, ale także trafił na 144 miejsce wg rankingu DJ Mag Poll 2006.
W grudniu 2007 jego singel "Taylla" został zauważony przez Armina van Buurena, który wyemitował utwór w swoim show A State of Trance. 29 października 2008 to kolejny wielki przełom w jego karierze. Ląduje na 81 pozycji w najbardziej prestiżowym rankingu DJ-skim na swiecie DJ Mag Top 100. 15 grudnia 2008 wydany został debiutancki album Tiddeya "Life Goes On...". Album został wydany nakładem Sony Music i ProLogic Music.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online