Powrót

Tim Owens

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Tim Owens
Timothy Owens - amerykański wokalista heavy metalowy urodzony w 1967 roku. Członek Judas Priest, Iced Earth, oraz Yngwie Malmsteen Rising Force.

Na początku swojej kariery muzycznej był frontmanem heavymetalowej grupy Winter’s Bane, z którą nagrał album "Heart of a Killer".

W 1996 stał się frontmanem zespołu Judas Priest, zyskując tym samym dużą popularność. Z zespołem tym grał do 2003 roku do momentu powrotu poprzedniego wokalisty do grupy. Razem z Judas Priest nagrał dwa krążki.

Po odejściu od Judas Priest Tim stał się wokalistą metalowej grupy Iced Earth, z którą wydał również dwa albumy. W 2007 roku historia się powtórzyła i Owensa zastąpił poprzedni wokalista zespołu.

W 2006 założył wraz ze swoim kolegą Dennisem Hayesem, grupę Beyond Fear, z którą w tym samym roku wydał album Beyond Fear.

Dwa lata później w 2008 roku Owens dołączył do zespołu Yngwie Malmsteena, i w tym samym roku zrodził się ich wspólny album "Perpetual Flame".

W 2009 roku wokalista zaczął prace nad swoim pierwszym solowym albumem. Podczas tworzenia albumu pojawiły się na nim znane nazwiska, takie jak: Craig Goldy, Doug Aldrich, Dave Ellefson, Vinny Appice. Płyta wydana została w połowie 2009 roku. Jeszcze tego samego 2009 roku Owens dołączył do kolejnej grupy "Charred Walls Of The Damned".

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online