Powrót

Tina Cousins

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Tina Cousins
Tina Cousins urodziła się 20 kwietnia 1974 roku w Essex w Anglii. Jest angielską piosenkarką, autorką tekstów oraz modelką. Pięć spośród jej singli znalazło się w „Top 20” na „UK Singles Chart”, zarówno te we współpracy z innymi artystami jak i solowe projekty. Zdobyła również dużą popularność w Australii.

Swoją muzyczną karierę rozpoczęła biorąc udział w nagraniu „Mysterious Times” niemieckiej grupy Sash! w 1998 roku. Podążając za sukcesem kawałka „Mysterious Times”, który znalazł się na „Top 20”, nagrała „Pray”, który również odniósł sukces w USA. Kolejne single „Forever” oraz „Angel” dostały się do „Top 50”.

W Australii zwróciła na siebie uwagę za sprawą piosenki „Forever”, która zdobyła tam złoto, uderzając na sam szczyt „Top 10”. Kawałek ten stał się jednym z najczęściej granych numerów w australijskim radiu w 2000 roku. Podczas trasy koncertowej na tymże kontynencie nagrała track „Nothing To Fear”, zremiksowany przez Groove Peddlers. Był to trzeci australijski singiel, do którego zostało również nagrane video. Współpracowała także w 2001 roku ponownie z grupą Sash!, nagrywając utwór „Just Around The Hill” oraz wraz z Billie, Cleopatrą, B*Wirched, Steps przy nagraniu „Thank ABBA for the Music”. Singiel zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście „Top 10” a także w Irlandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii.

W 2005 roku powróciła z nowym singlem „Wonderful Life”, który został zrealizowany w Australii. Kawałek ten osiągnął 15 miejsce w Australii i spędził tam 4 miesiące na liście „Top 50”, stając się największym radiowym przebojem. Kolejnym albumem wydanym przez artystkę okazał się „Mistermind” z singlami „Come To Me”, „Pretty Young Thing”.

Cousins spędza cały czas pomiędzy Australią a Wielką Brytanią, dając regularne koncerty. Wystąpiła też gościnnie w telewizyjnej komedii „Never Mind the Buzzcocks” w 2006 roku. Wzięła również udział w nagraniu „Curious” duńskiej grupy 4 Strings. W 2008 roku ukazał się jej singiel „Everlong”, który także nieźle poradził sobie w europejskich notowaniach.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online