Powrót

Tomcraft

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Tomcraft
DJ Tomcraft (prawdziwe nazwisko Thomas Brücker) - niemiecki didżej i producent muzyki elektronicznej, głównie techno i trance. Urodził się 12 czerwca 1975 roku.
Przygodę didżeja rozpoczął w wieku 18 lat.
Już po dwóch latach grania jego talent dostrzegł Michael Rank, szef „Kosmo Records”.
Debiutanckim kawałkiem muzyka stał się „This Is No House”. Utwór ten miał dowieść, że Thomas pragnie grać wszystko oprócz house'u.
Przełomem w jego twórczości okazał się numer „Unicorn”, który pokazał jak bardzo wyewoluowały umiejętności i styl artysty. To właśnie ten utwór umocnił jego pozycję w świecie didżejów oraz producentów muzycznych.
Następną produkcję, zatytułowaną „Prosac”, DJ Tomcraft zrealizował wraz z kolegą producenta „Kosmo Records”, Eniac'iem.
„The Circle”, do którego został zrealizowany teledysk znalazł się na 7. miejscu tanecznej listy przebojów oraz utrzymywał się przez sześć miesięcy na „Top 100”.
Kawałek „Powerplant” (zrealizowany w 1998 roku) stał się „hymnem” dla serialu „The X-Files”, na punkcie którego Tomcraft miał obsesję.
Kolejne wielkie hity, które były grane również w Polsce, to „The Mission” oraz „Punk Da Funk”. Ten ostatni kawałek okazał się największym przebojem artysty.
Następne numery, które świetnie radziły sobie w klubach to „25:17” z samplami z filmu „Pulp Fiction” oraz „Gothic”.

Thomas Brücker jest ponadto właścicielem sklepu muzycznego w Schawabing.
Artysta udzielał się również na wielkich imprezach, takich jak „Love Parade” w Berlinie, „Rave City” w Monachium, „Goliath” w Zurichu i „Unity” w Dusseldorfie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online