Powrót

Top One

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Top One
Zespół Top One powstał w 1989 roku. Pierwsze nagrania rozpoczęli w składzie Paweł Kucharski, Mariusz Lubowiecki, Dariusz Królak i Maciej Jamroz. Obecnie zespół tworzą Paweł Kucharski, Dariusz Zwierzchowski oraz Emil Jeleń.
Początki zespołu nie były łatwe, nieoficjalnie, przed 1989 rokiem jeszcze w pięciu, (z Sylwestrem Raciborskim i Robertem Kostrzębskim zamiast Dariusza Królaka) nieustannie grali, głównie w Zakładowym Domu Kultury "Ursus". Próby te dały im doświadczenie estradowe.
Pierwszych kilka utworów zespół nagrał za własne oszczędności w profesjonalnym studiu nagrań. W październiku 1988 roku powstały utwory "Ciao Italia", "Kiedyś", "Złudne prawdy" oraz "Zwierzenia przyjaciela".
Pierwszym przebojem grupy stała się piosenka "Ciao Italia". Za jej sprawą Top One zaczął stawać się popularny. W 1992 roku Top One wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, choć nie obyło się wówczas bez sprzeciwu ze strony części środowiska muzycznego.
Wielu ludzi z kręgów Disco Polo twierdzi, że tak naprawdę rozgłos przyniosła im kaseta z piosenką "Biały miś", a właściwie przeróbka znanego utworu śpiewanego przez wszystkich przy ogniskach. Właśnie wtedy zespół wkroczył w najlepszy dla swojej kariery czas. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Grecji, Gruzji.
W 1995 roku grupa Top One zaangażowała się w kampanię prezydencką na rzecz Aleksandra Kwaśniewskiego. Migawka koncertu wraz z przyszłą głową państwa obiegła wtedy wszystkie media, stając się wideoklipem i jednocześnie spotem wyborczym. Piosenka "Ole Olek" okazała się hitem.
Mniej więcej właśnie od połowy lat 90. moda na Top One i disco polo zaczęła słabnąć. Zespół "zszedł do podziemia" na blisko 10 lat. Jednak na swoim koncie panowie z Top One mają aż 17 nagranych albumów.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online