Powrót

Vanilla Ninja

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Vanilla Ninja

Katrin, Maar-ja, Piret i Lenna, to cztery muzyczne talenty rodem z Estonii, które tworzą nowy znakomity zespół Vanilla Ninja znany z hitu „Tough Enough”.

Tallin, rok 2001, Estonia nie jest jeszcze członkiem Unii Europejskiej, ale Europa już dawno przybyła do tego nadbałtyckiego państwa, w którym powstało określenie „śpiewająca rewolucja”.
Tego roku Estonia po raz pierwszy zdobywa Grand Prix na Eurowizji, rok później Maarja Kivi startuje w eliminacjach do festiwalu. Zaledwie szesnastoletnia wtedy wokalistka zwraca na siebie uwagę menedżera poszukującego utalentowanych dziewczyn do zespołu rockowego - Maarja zostaje jego główną wokalistką i basistką. W zespole grają także siedemnastoletnia Lenna Kuurmaa (gitara), która dostała się do półfinału programu TV „Fizz Superstar 2002”, oraz przyjaciółki Piret Järvis (gitara) i Katrin Siska (instrumenty klawiszowe).
Tak powstaje Vanilla Nina, zespół, który wkrótce zaczyna odnosić spektakularne sukcesy.

Debiutancki album „Vanilla Ninja” z 2003 roku, na którym znalazły się piosenki zaśpiewane zarówno po angielsku jak i w ojczystym języku dziewczyn, natychmiast zapewnia zespołowi status supergwiazd w Estonii.

W tym samym roku zespół Vanilla Ninja dostaje propozycję przeniesienia się do Niemiec. Pierwszy singiel dziewczyn zrealizowany w Niemczech i zatytułowany „Tough Enough” znajduje się w pierwszej dwudziestce niemieckich list przebojów, zaś późniejszy album nagrany całkowicie w języku angielskim „Traces Of Sadness” z 2004 roku, staje się międzynarodowym bestsellerem i zdobywa status platynowej płyty w Niemczech.

Jednakże Vanilla Ninja nigdzie nie cieszą się tak ogromnym uznaniem, jak w rodzimej Estonii.
To tam grają plenerowy koncert dla 20-tysięcznej widowni, tam również odbywa się ich największy dotychczas koncert z towarzyszeniem ogromnej orkiestry smyczkowej, który oklaskuje 8 tysięcy fanów.

W 2005 roku Vanilla Ninja podbija rynek muzyczny albumem „Blue Tattoo” i singlem „Cool Vibes”.

W ciągu zaledwie kilku lat dziewczyny z Vanilla Ninja zrobiły spektakularną karierę. Zespół ma na koncie masę hitów, trzy albumy studyjne o złotym i platynowym statusie, kolekcję największych przebojów i dwa wydawnictwa DVD.

Najnowszy album „Love Is War” otwiera nowy okres dla Vanilla Ninja, tria które od lat żyje na walizkach.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online