Powrót

Vassy

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Vassy
Vassy - australijska wokalistka R&B i kompozytorka. Tak naprawdę nazywa się Vasilliki Karagiorgos i mimo że pochodzi z Darwin w Australii w jej żyłach płynie sporo europejskiej krwi - jest bowiem córką greckich imigrantów.

Jej talent ujawnił się w 2003 roku, kiedy to wygrała jeden z australijskich konkursów radiowych dla młodych talentów. Od tego momentu jej kariera zaczęła nabierać tempa i pod koniec 2005 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany "My Affection". 

W 2010 roku ujrzał światło dzienne singiel "History" zapowiadający kolejną płytę.  Tworząc ją artystka podróżuje między Los Angeles, Nowym Jorkiem i Londynem współpracując ze znakomitymi producentami. Wspierają ją m.in. Richard Vission ( znany ze współpracy z U2 i Lady GaGą ), Chico Bennett ( Madonna ), Camara Kambon ( Mary J. Blige, Macy Gray, Dr. Dre, Eminem ) oraz Track n Field ( Nelly Furtado ).

Vassy pisze piosenki również dla innych artystów oraz tworzy muzykę na potrzeby produkcji filmowych i telewizyjnych. Jest mocno zaangażowana w działalność charytatywną - wspiera osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków i chore psychicznie.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online