Powrót

Venus

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Venus
Venus to zespół muzyczny powstały w 1996 roku, którego wokalistką jest Anna Niedziałkowska. Na swoim koncie zespół ma 8 płyt, z czego trzy to albumy z autorskimi piosenkami, a pięć pozostałych to płyty z coverami polskich i zagranicznych piosenek. W roku 1996 zespół otrzymał Złotą Płytę przyznaną za album Szukaj serca i statuetkę za najlepszy debiut'96 przyznaną przez redakcję miesięcznika "Super Disco" i program muzyczny Disco Relax.
Pierwszą piosenką, która przyniosła Venus medialny rozgłos była „Fortuna”. W 1996 roku na rynku disco polo ukazała się debiutancka płyta Venus „Nasza nastolatka”. Tytułowy utwór promował nowopowstałe czasopismo na polskim rynku. Największym przebojem z tego albumu była kompozycja „Ja i ty”. Teledysk do piosenki artyści nakręcili w Tunezji.
W 1998 roku Venus jako zespół przestał istnieć a jego sceniczną nazwę przejęła wokalistka grupy.
Pod pseudonimem Venus solistka nagrała płytę „Magiczne miejsca”. Muzyka w stylu disco polo stała się bliższa gatunkowi dance. Materiał zawierał takie przeboje jak "Magiczne miejsca" (do utworu powstał obraz nakręcony na Wyspach Kanaryjskich), "Zatańczmy razem" , „Spróbujmy pomarzyć" i "Dziewczyny".
W 1999 roku Venus nagrała specjalne wydawnictwo "Zakazany owoc", zawierające własne wersje największych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.
Venus przypomniała wszystkim fanom disco polo, takie ponadczasowe przeboje muzyki polskiej jak m.in. "Zakazany owoc" Krzysztofa Antkowiaka, "Pomaluj mój świat" Dwa Plus Jeden, bądź "Chcę wyjechać na wieś" Urszuli Sipińskiej.
W 1999 roku artystka wydała składankę ze swoimi największymi przebojami. W roku 2000 powstały dwa kolejne albumy artystki, jeden z wielkimi przebojami sprzed lat, drugi z kolędami. W 2001 roku artystka wydała kolejną płytę z wyborem popularnych polskich i zagranicznych przebojów.
W 2002 roku Ania reaktywowała zespół. Oprócz liderki w skład zespołu weszli Bogdan Walaszek, Patryk Pegza i Ryszard Zych. Wraz z zespołem nagrała pierwszy od kilku lat album z autorskimi utworami. Płyta "Szukaj mnie" jest jednocześnie ostatnim materiałem wydanym pod nazwą Venus.
Od 2003 roku Ania występuje pod własnym nazwiskiem.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online