Powrót

Vinylshakerz

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Vinylshakerz
Vinylshakerz to dwójka didżejów oraz producentów zarazem, Mike Red oraz Thomas Detert (T.O.M.). W sumie w ciągu całej swej działalności sprzedali jak dotąd około 5 milionów płyt.

Mike Red jako pierwszy rozpoczął muzyczny biznes jako DJ w 1990 roku. Po spotkaniu z Thomasem Detertem cztery lata później założyli Activate Music Productions. Swój pierwszy singiel, który przyniósł im sławę, wydali w 1995 roku. Jego tytuł „Save Me” dostał się do TOP 25 listy hitów.

W 1997 roku zmienili nazwę na 666. Przerobili oni stary utwór z czasów Activate „Alarma” i pod nowym szyldem zaczęli go grać. Przeróbka stała się hitem, co zapoczątkowało serię kolejnych świetnych utworów w sam raz na dyskoteki: „Diablo”, „Amokk”, „Paradoxx”, „D.E.V.I.L” (dwunasta pozycja na brytyjskiej liście), „Superdupafly” czy też „Policia”. W sumie uzyskali na całym świecie 22 razy status złotej oraz 5 razy status platynowej płyty.

W 2001 roku rozpoczęli projekt wraz z artystką NOEMI, z którą nagrali single „In My Dreams”, „Y.O.U.” oraz „When Angels Kiss”. 4 lata później utworzyli nową wytwórnię pod nazwą AIRBASE Media Gmbh usytuowaną w Dortmundzie. Zapoczątkowało to kolejną zmianę nazwy właśnie na Vinylshakerz. Rozpoczęli remixem utworu Davida Murraya z lat osiemdziesiątych „One Night in Bangkok”, który dostał się na 26 miejsce najlepiej sprzedających się singli w Niemczech w 2005 roku. Kolejne taneczne hity duetu to między innymi przeróbka „Daddy Cool” Boney M. oraz singiel „Club Tropicana”. Pierwszy z nich zajął nawet 3 miejsce na niemieckiej Dance Charts.

2007 rok to długo wyczekiwany album zespołu „Very Superior” zawierający single „LUV in Japan”, „Love’s a Fragile Thing” oraz „Forget Me Nots”. Jeden z ostatnich hitów zespołu to „Can U Hear Me”.

Ponadto Mike rozpoczął karierę solową i wydał we własnej wytwórni we współpracy z EMI Music single „4 Lives” oraz „Cold as Ice”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online